Známa slovenská pražiareň robí veľký krok. Rozhodla sa, že podá ruku najzraniteľnejším

  • Firma Coffein, ktorá sa zameriava na výberovú kávu, chce pomáhať ľuďom
  • Kúpou kávy prispeješ významnej slovenskej neziskovke Svetielko nádeje
coffeein
reprofoto: Instagram/coffeein_sk, svetielkonadeje
  • Firma Coffein, ktorá sa zameriava na výberovú kávu, chce pomáhať ľuďom
  • Kúpou kávy prispeješ významnej slovenskej neziskovke Svetielko nádeje

Každý, kto čo i len trochu pričuchol k výberovej káve na Slovensku, celkom určite narazil na unikátnu pražiareň kávy Coffeein.

Produkt, ktorý ponúkajú na trhu, je plne autentický a dávajú dôraz nielen na prvotriednu kvalitu, ale aj na humánne podmienky pre pestovateľov, ako aj na udržateľnosť životného prostredia.

Práve táto pražiareň má na konte rôzne charitatívne akcie. Len pred pár dňami prišli s novou kávou, ktorá má pomôcť tým najzraniteľnejším.

Silní by mali pomáhať slabším

S touto myšlienkou začína ich post na ich sociálnych sieťach, kde predstavujú túto novú kávu. Nie je to v ich prípade prvýkrát, keď sa rozhodli pomôcť ľuďom v núdzi. Už v minulosti pomohli organizáciám ako Červený kríž na Ukrajine, dokonca aj farmárom v Afrike, ale ich pomoc dostali aj slovenskí zdravotníci počas najväčšej pandemickej krízy. 

Tentoraz si vybrali organizáciu Svetielko nádeje, s ktorou vymysleli pekný projekt s príznačným názvom. S organizáciou spolupracovali už v minulosti na zbierke počas festivalu Káva čaj čokoláda v Bratislave. 

„Tentokrát prichádzame s projektom ,zrnko pomoci’, ktorý sme spravili v spolupráci s občianskym združením Svetielko nádeje. Prvýkrát sme sa s nimi stretli na festivale Káva čaj čokoláda v Bratislave, kde sme v kasičke vyzbierali počas festivalu nejakú malú sumu. Odvtedy mi vŕtalo v hlave, ako by sme mohli pomôcť ešte viac,“ píšu vo svojom poste na Instagrame

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Slovenská pražiareň kávy (@coffeein_sk)

Svetielko nádeje je slovenská nezisková organizácia zameraná na pomoc deťom s ťažkými chorobami a ich rodinám. Cieľom organizácie je priniesť radosť a úľavu rodinám, ktoré sa snažia zvládnuť náročné situácie, keď sa ich dieťa lieči.

Svetielko nádeje poskytuje finančnú podporu pre rodiny, ktoré nemajú prostriedky na liečbu a terapiu, organizuje zážitkové aktivity pre deti a pomáha aj s psychologickou podporou.

Okrem toho organizuje rôzne eventy a zbiera finančné prostriedky na svoju činnosť. Svetielko nádeje vzniklo v roku 2009 a odvtedy pomohlo mnohým rodinám po celom Slovensku. Všetky aktivity organizácie sú založené na dobrovoľníctve a podpore sponzorov. Svetielko nádeje ukazuje, že aj malá organizácia môže robiť veľké veci a prinášať úľavu tam, kde je to naozaj potrebné.

Blend z 15 druhov arabiky

V ich pražiarni kladú skutočný dôraz na prvotriednu kvalitu zrna. Niekedy sa však aj majster tesár utne a vyjde nie úplne dokonalé praženie. Keďže im je ľúto tieto nedokonalé praženia vyhadzovať do koša, rozhodli sa vytvoriť zmes všetkých ich arabík z ich ponuky, čo predstavuje približne 15 druhov káv. 

Táto káva, ako sme už spomínali, neskončila nikdy v koši. Namiesto toho ju dávali ľuďom v núdzi alebo ju predávali za skutočne symbolickú cenu v pražiarni.

Keďže aj oni vedia, že tieto zrná nie sú odpad, rozhodli sa ju nejak speňažiť. Zisk z celej kávy však nepôjde majiteľom do vrecka, ale práve na pomoc deťom s ťažkými chorobami.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Svetielko nádeje (@svetielkonadeje)

Cena za jedno kilo tejto kávy ťa vyjde len na 19,90 eur. Ročne by tak mohli podľa ich slov vyzbierať približne 4 000 eur. Priamo e-shop však upozorňuje, že káva nie je úplne pre ľudí, ktorí si doprajú ranný filter alebo čisté espresso s bohatým telom. Je však vhodná na prípravu mliečnych káv, ale aj na prípravu vo frenchpresse či koťogu.

Zdroj: Instagram

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá