„Mňa nezaujíma, že si si po Zsuzsovej našiel novú pipku.“ Matovič reaguje na video Danka z emirátov

  • Predseda Slovenskej národnej strany sa od utorka v práci neukázal
  • Danko odletel aj s novou partnerkou na miesto, odkiaľ prišla nedávno Šimkovičová
matovič, danko
Igor Matovič, Andrej Danko, TASR/Jakub Kotian
  • Predseda Slovenskej národnej strany sa od utorka v práci neukázal
  • Danko odletel aj s novou partnerkou na miesto, odkiaľ prišla nedávno Šimkovičová

V Národnej rade Slovenskej republiky nik už týždeň nevidel podpredsedu parlamentu Andreja Danka, informuje Denník N.

Na webe inštitúcie v sekcii „Prehľad žiadostí o ospravedlnenie neúčasti poslancov NR SR na rokovacích dňoch“ svieti žiadosť predsedu strany SNS na ospravedlnenie jeho neprítomnosti od utorka do piatku pre „iné pracovné povinnosti spojené s prácou poslanca“.

Dôvodom jeho absencie má byť podľa informácií portálu Plus 7 dní dovolenka s jeho novou partnerkou, bývalou 1. vicemiss Slovensko, Silviou Šúlikovou.

V každom prípade, nový vzťah sa Andrejovi Dankovi, ktorý patrí k tohtoročným prezidentským kandidátom, doteraz podarilo udržať v tajnosti. Na internete sa však začala šíriť fotografia, na ktorej spolu cestujú na dovolenku do teplých krajín.

Zachytili ich spolucestujúci v lietadle smerujúcom do Abú Zabí. Cestovať mali v ekonomickej triede. Portál sa snažil s podpredsedom parlamentu spojiť, no ten sa k svojmu súkromiu vyjadrovať nechcel. Nový vzťah ani dovolenku však nepoprel.

Reakcia Danka nenechala na seba dlho čakať

Andrej Danko na svojom Instagrame zverejnil v sobotu video, v ktorom vysvetľuje, prečo išiel do Abú Zabí. Podpredseda parlamentu sa v ňom prihovára lídrovi hnutia Slovensko, Igorovi Matovičovi.

„Igorko Matovič, ty slovenský de*il, vidíš ten bar? Keď ho vypijem, tak za svoje. Do Dubaja som išiel za svoje, a išiel som na výstavu Expo. Bola to výstava o jedlách a o cestovnom ruchu. Keby si si aspoň niečo naštudoval, a tak si oklamal ľudí,“ začal.

Ďalej pokračoval o jeho manželke. „Poznáme dlhé roky, ja tu nebudem riešiť tvoju Paulínku. Ale chcem ľuďom, ktorí ťa počúvajú odkázať, že mi je úprimne ľúto. Človek ako ty, ktorý nám ukázal  One time, next time zadĺžil Slovensko, rozhadzoval peniaze počas Covidu, trápil národ dnes bude opäť mudrovať.

A áno, považujem to za zlyhanie našej vlády, že ľudia ako ty si ešte môžu otvárať zobák. Pán Matovič je veľké nešťastie, že ťa budem vidieť opäť v utorok v Národnej rade aj s tvojím blázom Pročkom, obaja ste rovnakí.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrej Danko (@andrej_danko_official)

Video uzavrel slovami o tom, že on na rozdiel od Sulíka a Kollára, „ktorí tu chľastali za štátne,“ a prileteli štátnym lietadlom, Danko je v Abú Zabí na vlastné náklady.

Matovič nahral Dankovi odpoveď

Líder hnutia Slovensko, Igor Matovič, zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti video, v ktorom reaguje na pozdrav podpredsedu parlamentu z emirátov.

„No nazdar, milovník, zdravím do Abú Zabí. Vieš, aby som ti pravdu povedal, mňa nezaujíma, že si si po Zsuzsovej konečne našiel novú pipku,“ začína na úvod Matovič. Ďalej sa vyjadril k Dankovej postavy a statusu, ako aj k tomu, prečo podľa neho nová partnerka po boku podpredsedu stojí.

„To je jej svedomie, a tvoja hanba. Neriešim ani to, že bývaš v izbe, za ktorú za sedem dní zaplatíš viac ako 20-tisíc eur. A ver tomu, že viem presne, v ktorej izbe bývaš aj na akom poschodí,“ pokračuje.

Podľa Matoviča Dankovi vďaka Pellegrinimu prešiel obrovský podvod, a svoju cestu do Abú Zabí označil za pracovnú cestu.

„Môžeš sa hanbiť Andrejko, a môžeš mi akékoľvek odkazy posielať, si zbabelec a skorumpovaný politik, ktorý ukradnuté prachy si teraz užíva,“ dodal na záver.

Šimkovičovej „výlet“ do Abú Zabí čelil obrovskej kritike

Ako sme ťa priebežne informovali, o pobyte ministerky kultúry, Martiny Šimkovičovej, v Abú Zabí, vedelo celé Slovensko. Táto cesta trvala šesť dní, hoci konferencia skončila dva dni pred odletom ministerky. To sa nepáčilo členom hnutia SLOVENSKO, ktorí sa rozhodli za ministerkou vycestovať.

„Naše podozrenia umocňoval fakt, že ministerstvo odmietalo odpovedať na otázku hnutia SLOVENSKO, aký pracovný program má ministerka do svojho odletu, ktorý mala naplánovaný až o cca 40 hodín po skončení konferencie,“ uviedol v statuse Matovič.

Celá táto cesta je pre Slovensko medzinárodnou hanbou, dodal Matovič. Poukázal pritom na prejav ministerky v anglickom jazyku, ktorý obletel internet, no aj na to, že Šimkovičová mala odignorovať 16 odborných diskusií na mimoriadne dôležité témy, ako financovanie kultúry, vzdelávacie kultúrne poukazy, audiovizuálny priemysel a podobne.

Počas pracovnej cesty sa Šimkovičová stretla s hovorcom hnutia SLOVENSKO, Matúšom Bystrianskym. Ministerka sa okamžite spýtala Bystrianskeho na jeho pôvod a prácu v novinách, avšak ďalšie informácie od neho nedostala.

Konfrontácia vrcholila, keď sa Šimkovičová ocitla s Bystrianskym v aute a situáciu uzavrela slovami: „Choď do pi*e.“ 

Zdroje: Pluska, Denník N, Redakcia, IG/Andrej Danko, Fb/Igor Matovič

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá