Pokračovanie „Mně snad j*bne“ od Nohavicu je novým korona hitom internetu. Za dva dni si ho vypočulo pol milióna ľudí

  • Aktuálne, trefné a vtipné
  • To je len zopár vlastností, ktoré fanúšikovia Jaromíra Nohavicu obdivujú na jeho pesničkách
  • Nájdeš ich aj v novom songu o korone, ktorí si Slováci a Česi okamžite zamilovali
Korona Jaromír Nohavica
archív Startitup.sk a Wikimedia.org
  • Aktuálne, trefné a vtipné
  • To je len zopár vlastností, ktoré fanúšikovia Jaromíra Nohavicu obdivujú na jeho pesničkách
  • Nájdeš ich aj v novom songu o korone, ktorí si Slováci a Česi okamžite zamilovali

Ak aj ty patríš medzi tých, ktorým chýba dať si dole krkom zopár pív s lahodnou penou s kamarátmi vo vašom obľúbenom podniku, poklebetiť v kaviarni s kamarátkami alebo navštíviť kaderníčku, aby ti upravila na hlave to, čo už ani sama možno nespoznávaš? Tak potom sa určite aj ty nájdeš v novej pesničke Jaromíra Nohavicu, ktorá opisuje dnešné ťažké časy.

Budím se se slzou v oku, bo jsem nad šedesát roků. Ohrožený druh jak panda, to už děcka není sranda. Vy si jezdíte na lyže, já mám dechové potíže!,“ znie úryvok z jeho novej pesničky s názvom Mně snad j*bne 2, ktorá sa ihneď stala hitom internetu.

Na Youtube sa objavila len pred dvomi dňami, no už dnes má vďaka množstvu zdieľaní polmilióna zhliadnutí a nikto nepochybuje, že jej číslo bude ešte ďalej rýchlo narastať. Trvalo len niekoľko minút, čo sme si video pozreli naposledy, a odvtedy pribudlo ďalších vyše 10 000 pozretí.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa •Lusiet• (@lusietplife)

Pesnička priamym a humorným spôsobom vystihuje to, čomu dnes čelíme azda všetci – alebo väčšina z nás. „Jak bych věděl, co má nastat, ještě že jsem přestal chlastat. Nepokecáš, neposedíš, doma jen na telku hledíš.“

Nejde len o zavreté bary, kaviarne či kaderníctva, text napríklad vystihuje aj dilemu niektorých rodičov či starých rodičov, ktorí sa teraz doma majú učiť s deťmi na počítači a posielať úlohy e-mailom, pričom ako Nohavica poukazuje, ich technologickým vrcholom môže byť ako u neho poznanie Nokie.

Pesnička sa úplne nevyhla ani politike, hoci tej je v nej naozaj málo. Ostravský spevák prirovnáva Klausa v skladbe k terminátorovi, ktorý nepotrebuje rúško. „On je prostě jiný level, a my dole, my jsme plevel!“ V závere nechýba ani spomenutie očkovania – „z východu se valí Sputnik“ – a toho, ako nás dopichajú, a čo nás ešte všetko čaká… kým nás „j…e.“

Zdroj: Youtube kanál Jaromíra Nohavicu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech