Módny e-shop Zoot hlási dobré správy. Po dlhodobo červených číslach je v zisku

  • Zadĺženia, ktoré avizoval Zoot už niekoľko rokov, začínajú byť minulosťou
  • Po takmer 10 rokoch na trhu sa český Zoot dostal z červených čísel
  • Majú situáciu skutočne pod kontrolou?
ZOOT
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Zadĺženia, ktoré avizoval Zoot už niekoľko rokov, začínajú byť minulosťou
  • Po takmer 10 rokoch na trhu sa český Zoot dostal z červených čísel
  • Majú situáciu skutočne pod kontrolou?

Ako uvádza ČTK, módny internetový obchod Zoot sa tento rok v novembri dostal po prvýkrát do zisku. Podľa riaditeľa firmy Lukáše Uhla činil prevádzkový zisk 0,6 milióna korún (23 548 eur). Minulý rok v novembri skončil Zoot so stratou 1,2 milióna korún (47 096 eur) a v novembri 2017 až 9,7 milióna korún (380 693 eur).

Na konci októbra dokončil Zoot reorganizačný plán a predložil ho súdu. Predajca má podľa mediálneho zástupcu firmy Tomáša Holého asi tri stovky veriteľov a jeho dlhy dosahovali 761 miliónov korún (29 866 769 eur).

Čítaj viac TU>>Čo sa stalo so značkou ZOOT? Koncept si ľudia obľúbili, firme sa však nedarí

Nový investor

Ťažiskovým bodom plánu zostáva vstup nového investora Company New, ktorá je súčasťou investičnej skupiny Natland. Tá je najväčším veriteľom Zootu s pohľadávkami za zhruba 230 miliónov korún (9 026 750 eur).

Natland vstúpi do Zootu po schválení reorganizačného plánu veriteľským výborom formou kapitalizácie svojej pohľadávky. Termín veriteľskej schôdze zatiaľ nebol súdom stanovený,“ povedal dnes na otázku ČTK Holý.

Firma podľa jeho slov začala na jeseň budovať partnerskú sieť výdajní. Ide o výdajné miesta u lokálnych predajcov s módou.

Začínali sme s piatimi predajňami a do začiatku decembra sme otvorili ďalších desať. Navyše v lokalitách, kde sú výdajne otvorené, už sledujeme rast vo výške 118 percent oproti minulému roku,“ dodal manažér Robert Vojáček.

Gepostet von ZOOT am Freitag, 4. Mai 2018

Žiadne mínusy, sme v zisku

Dnes by malo byť všetko inak. Podľa slov bývalej PR manažérky za Slovensko a špecialistu pre kontakt so zákazníkom z českej pobočky ZOOT zrušili PR rezorty pre obe krajiny.

Okrem toho, že posledné roky nezvládli financovanie ani hospodárenie s nákladmi, rozhodli sa ich drasticky osekať a nastaviť nové smerovanie firmy.

S otázkou, aká je aktuálna finančná situácia módneho internetového obchodu Zoot na Slovensku, sme sa obrátili na kompetentných a na vyjadrenie stále čakáme. Článok budeme postupne o nové informácie aktualizovať.

Zisky Zootu na Slovensku sa podľa Finstatu od roku 2014 držali permanente v mínusových číslach. Na konci roku 2018 dosahoval ich zisk na Slovensku hodnotu – 3,1 milióna eur.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech