Monika si v Tatrách otvorila vytúženú palacinkáreň. Dnes žne úspech a je pravidelne plná

  • Medzi záplavou halušiek a rezňov sa presadila palacinkami
  • Tie ponúka vo svojej tatranskej palacinkárni
Kávičkári.sk/Ondrej Bobek
  • Medzi záplavou halušiek a rezňov sa presadila palacinkami
  • Tie ponúka vo svojej tatranskej palacinkárni

Je tak na polceste. Nuž dobre, predsa má bližšie k stanici električiek, odkiaľ vychádzajú nadšení turisti. Tí, ktorí majú pred sebou dlhšiu cestu, idú skoro. Ale väčšina si zvolí len jemný štandard, a to koliesko okolo Štrbského plesa alebo jednu z menších túr.

A následne kam? No predsa na kávičku, palacinku či dobrý koláčik. A kúpiť si niečo na pamiatku. Aj to vám splní tatranské LÁRY FÁRY, píšu Kávičkári.

O mladšom súrodencovi LÁRY FÁRY z Trenčína sme písali. Ten starší sa nachádza na strategickom mieste, a ak vychádzaš z električky, nemôže sa stať, že by si ho prehliadol. Palacinkáreň LÁRY FÁRY v Tatrách by sa mala dostať na tvoj zoznam prevádzok.

Aj ja som ju párkrát obišla – raz bola úplne plná a druhýkrát som šla inam. Veď prídem neskôr. No a to som netušila, aký poklad sa tam nachádza. Až kým nás tam jej majiteľka Monika Křivánková nezavolala a nepreviedla nás podnikom, ktorý prevádzkuje s manželom Petrom.

Obchodík plný slovenských produktov

Ako nadšenec slovenských produktov mi v prvom rade udrel do očí mini obchodík, ktorý je súčasťou prevádzky LÁRY FÁRY. Našla som tam chuťovky, ktoré ľúbime a ktoré sme stihli predstaviť aj na našich stránkach.

Nechýba slovenská čokoláda LYRA, ale aj chuťovky od Gazdov pre najmenších Gazdíček či top paštéta k rožku pre turistov. Pozor, nezabudni si ju po túre a zjedení vziať so sebou a nechať naše veľhory naďalej čisté. Obchodík je zároveň veľmi milou alternatívou na kúpu originálneho suveníru z Tatier.

lak
zdroj: Kávičkári.sk/Ondrej Bobek

Neostaňme však len pri dverách, poďme si spolu sadnúť. Ponuka je pomerne široká a vskutku osviežujúca – pomedzi tie všetky halušky a rezne navôkol. A povedzme si úprimne, nie vždy nám to chutí a človek chce aj zmenu. Preto nás potešila pomerne široká ponuka zdravých kaší a raw koláčikov.

„Pohánková, ovsená, špaldová. Zostavovali sme ich tak, že keď napríklad viem, že pohánka je dobrá na cievy, doplnila som ju potravinami s podobnými účinkami, ako sú orechy, slivky, ľanové semiačka či granátové jablko,“ opisuje Monika Křivánková.

Palacinky – slané i sladké

V LÁRY FÁRY sa môžeš aj ľahko naobedovať. Veď aká by to bola palacinkáreň bez palaciniek? A že si vyberie i ten najnáročnejší. Slané i sladké, so zmrzlinou. Trošku nám vykrúca hlavy, keď ich čašníčka nesie susedom na stôl. Moja obligátna otázka: „Máte aj bezlepkové?“ „Máme,“ odpovie veselo Monika. A tak si objednáme mix a trpezlivo čakáme, kým nám ich prinesú.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LARY FARY Crepes caffe (@lary_fary_tatry)

Po chvíli nám na stole pristane veselý mix. Ovocné s riadnou kopou šľahačky, ale aj také „dozelena“. Rukola a syr už nie sú na pôvodne sladkom jedle žiadnou výnimkou a radi si vychutnáme aj LÁRY FÁRY verziu.

Kávička z lokálnej pražiarne

Po jedle, ale aj s ním musí byť kávička. Monika a Peter si kávu dôkladne vyberali. Zvolili si pražiareň Beroasters z Rajca. „Priamo nám pražia podľa našich chuťových preferencií. Odroda je však 100 % arabika Brasil Santos Fine Cup,“ vysvetľuje Monika.

Samozrejmosťou je aj „latte art“ a ponuka alternatívnych mliek. To na takom tradičnom mieste poteší. Až nám je ľúto, že sa naša návšteva blíži ku koncu a odchádza nám električka. Ale hádam sa čoskoro v tomto veselom a farebnom podniku uvidíme.

Zdroj: kavickari.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá