Most kapitána Danka v Bratislave nebude. Ľudia v ankete vybrali nový názov

  • Most, ktorý bude súčasťou obchvatu D4R7 už má svoje meno
  • Lužný most zvíťazil v hlasovaní o mene s veľkým náskokom
snimka-obrazovky-2020-08-17-o-10-35-35-696x451
Vizualizácia D4R7, NDS
  • Most, ktorý bude súčasťou obchvatu D4R7 už má svoje meno
  • Lužný most zvíťazil v hlasovaní o mene s veľkým náskokom

je rozhodnuté. Nový most cez Dunaj sa bude volať Lužný most. Informoval o tom minister dopravy Andrej Doležal na Facebooku.

Jednoznačným víťazom ankety o názov nového bratislavského mosta sa stal LUŽNÝ MOST. Vravel som, že rozhodnúť musia skutočné hlasy a názov bude rešpektovať vôlu ľudu. Od úplného začiatku ankety sme sa na túto tému rozprávali aj so zástupcami samosprávy a obcí,“ uvádza minister s tým, že so starostami príslušných okresov sa stretol a názov odobrí ešte meststké zastupiteľstvo.

Výsledky hlasovania ľudí hovoria jasnou rečou. V ankete sme zaregistrovali viac ako 110-tisíc hlasov. Som rád, že voľba vyvolala verejnú diskusiu a z nej vzišiel spravodlivý víťaz. Názov navrhol v diskusii Milan Csaplár, podľa ktorého reflektuje vzácne územie Lužných lesov, akých v Európe nie je veľa,“ uvádza minister.

84 prípadov za utorok. Máme tu superšíriteľov zodpovedných za 80% infekcií, tvrdí Krajčí

Unikátne prírodné územie poskytuje útočisko pre pestrú škálu fauny i flóry. Podľa mojej mienky vyhral kvalitný názov. V troch kolách získal celkovo viac ako 50.000 hlasov a v rozhodujúcom finále zdolal Lužný most Jarovský most presvedčivo 69% vs 31%.“

Bratislava by už budúci rok mala mať v poradí šiesty most. Ten je súčasťou nultého obchvatu D4 a prepája dve veľké časti Dunajského súmostia – hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever.

O jeho názve rozhodovali ľudia priamo na Facebooku Andreja Doležala, kde padli skutočne kreatívne nápady, ako most pomenovať. Ako napríklad Španielsky most, most A. Dubčeka, ale aj Most Jána Kuciaka či Most kapitána Danka. Do finále sa napokoj dostali len názvy Lužný a Jarovský most.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech