Motivácia nestačí. Potrebuješ konať

  • Prečítali ste dostatočné množstvo kníh, blogov, článkov. Stále hľadáte nejakú zlatistú informáciu, ktorá vám pomôže získať viac sily, produktivity a motivácie. Motivácia však nie je len prvotné nadšenie. Je to ťažká práca, beh na dlhé trate.
image_1447439461.jpeg
  • Prečítali ste dostatočné množstvo kníh, blogov, článkov. Stále hľadáte nejakú zlatistú informáciu, ktorá vám pomôže získať viac sily, produktivity a motivácie. Motivácia však nie je len prvotné nadšenie. Je to ťažká práca, beh na dlhé trate.

 

Moja kamarátka Ivanka mala vždy vášeň pre písanie. Jej eseje však končili v zásuvke alebo v profesorovom maily. Nikdy si však nemyslela, že by sa tým mohla živiť. Po neuveriteľnom zážitku v krajine Blízkeho východu pocítila, že môže robiť čokoľvek. Uvedomila si že žila v malej škrupinke ohraničenej strachom z fiktívnych vecí. Nahodila neskutočné tempo: písala a písala všetko, čo celý život ostalo nevypočuté.

 

 

Dvere motivácie sa však po dvoch týždňoch začali opäť pomaly zatvárať. Motivácia a produktivita sa rozplynuli.  Písala stále menej a menej až si sama nahovorila, že jej sen je nereálny. Nedávala do toho však dostatok síl a sama si to uvedomila. Ivanka pracovala na plný úväzok, športovala, venovala sa priateľom, rodine.  Myslela si, že všetko bude robiť ako doteraz a okrem toho, začne po večeroch písať. Nezvládla to, prišla domov unavená a posledné na čo mala chuť bolo písanie. Jej nadšenie sa pomaly vytrácalo.  Napokon prestala písať úplne.

 

Začala sa cítiť vinná sama pred sebou.  Ak sa cítite vinní, snažíte sa to potlačiť, ignorovať a utekať pred problémom.  Cítila, že je v jednom začarovanom cykle. Uverila, že jej sen je nereálny. Či už ide o Ivanku alebo hocikoho iného, dostať sa z tohto kruhu nie je jednoduché.  Ako s tým ale bojovať?

 

 

Prvým bodom je uvedomiť si, prečo to robíme a prečo sme sa v tomto bludnom kruhu ocitli. Každú novú informáciu, ktorú chceme zakomponovať do svojej dennej rutiny chceme uplatniť hneď teraz a okamžite. Je dôležité sadnúť si sám so sebou a uvedomiť, čo od seba očakávam. Ak chceme vo svojom živote niečo zmeniť, je nutné uvedomiť si, že meníme naše zvyky a to, čo bolo doteraz, sa musí zmeniť.

 

Stravovacie návyky sa nezmenia len preto, že jedného dňa som si povedala, že by to asi bolo fajn. Pochopenie toho, čo skutočne chcem a ako to urobím zaberie nejaký ten čas. Ak si nezadefinujete opodstatnené a primerané očakávania, pôjdete do extrému ako Ivanka.

 

Motivácia to nie je len hŕŕ poďme na vec. Motivácia je o plánovaní, time managmente, uvedomení si vlastných očakávaní a možností. Častokrát sa nášho sna radšej vzdáme. Možno sa len bojíme otvoriť Pandorinu skrinku.

Zdroj: www.medium.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK