Môžeš si kúpiť manikúru aj knihu, stačí vedieť, kde. Účty treba platiť, hovoria zúfalí podnikatelia

  • Lucia Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti píše, prečo lockdown nefunguje
  • Uvádza príklady zo života a poukazuje na nedostačujú pomoc od štátu
  • Underground si podľa nej žije vlastným životom, ekonomika funguje v čiernej zóne
Nicholsonová
TASR/ MArtin Bauman, Henrich Mišovič
  • Lucia Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti píše, prečo lockdown nefunguje
  • Uvádza príklady zo života a poukazuje na nedostačujú pomoc od štátu
  • Underground si podľa nej žije vlastným životom, ekonomika funguje v čiernej zóne

Jednou zo služieb, ktorá ľuďom v čase lockdownu najviac chýba, sú kaderníctva. Rast vlasov nezastavíme či pandémia je, alebo nie. Horšie na tom ako človek, ktorý túži po novej frizúre sú kaderníčky a barberi, ktorí museli svoje salóny zatvoriť na neurčito.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, poslankyňa Európskeho parlamentu, ktorá len nedávno odišla zo strany SaS na svojom facebookovom profile píše, že keď človek žije v chudobe, keď prišiel o všetko a prakticky už nemá čo stratiť, pokuta za nedodržanie opatrení ho neodradí od toho, aby si našiel spôsob ako zaplatiť účty a nakŕmiť rodinu.

Príbehy zo života

Na túto tému uviedla niekoľko príkladov. V jednom z nich spomína aj svojho syna. „Jakubovi veľmi narástli vlasy, také háro si už netrúfam sama strihať. Boli sme v Žiline a preberala som to so známym. Ten mi odvetil, aby som ho dala ostrihať kaderníčke,“ opisuje svoj zážitok.

„Akej? Veď prevádzky sú zavreté. Prosím ťa, underground si žije svojím životom. Môžeš si kúpiť manikúru aj knihu, aj na večeru s mužom môžeš ísť. Všetko fičí, lebo keby sa ľudia mali spoliehať na pomoc od štátu, skapali by od hladu,“ pokračuje v rozprávaní.

Ďuriš Nicholsonová uviedla ešte niekoľko príkladov na túto problematiku. Opisuje aj príbeh rozvedenej kaderníčky, ktorá od decembra nemá žiadny príjem. „Treba si to prečítať predtým, ako začneme ľudí kritizovať za nedodržiavanie opatrení.“

PREČO LOCKDOWN NEFUNGUJE? Keď žijete v chudobe, keď ste prišli o všetko a prakticky už nemáte čo stratiť, pokuta za…

Posted by Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum on Wednesday, February 24, 2021

Ekonomika v čiernej zóne

Podľa Ďuriš Nicholsonovej  nedostatočná pomoc od štátu prinútila mnohých živnostníkov, drobných podnikateľov, živiteľov rodín nerešpektovať rozhodnutie vlády a riskovať radšej pokutu ako to, že kvôli nedostatku peňazí prídu o bývanie alebo nebudú mať na zaplatenie internetu na dištančné vzdelávanie detí.

„Nedávno som riešila prípad otca, samoživiteľa, s dvoma chlapcami. 12 a 10 ročnými. Otec, živnostník, stratil príjem, lebo musel zatvoriť prevádzku a rodina žije z prídavkov na deti.“

Underground si podľa nej žije vlastným životom, ekonomika funguje v čiernej zóne. „Aj toto môže byť jeden z dôvodov, prečo sa nákaza napriek opatreniam šíri. Obávam sa, že ľudia sa začínajú viac ako COVIDU báť chudoby.“

AKTUÁLNE: Lucia Ďuriš Nicholsonová potvrdila odchod zo strany SaS

Výnimka 

Podľa uznesenia vlády o zákaze vychádzania sa zákaz nevzťahuje na cestu do a zo zamestnania zamestnanca, ktorý ju vzhľadom na povahu práce nemôže vykonávať ako prácu z domu. To znamená, že za určitých podmienok kaderníčka môže k tebe prísť domov a ostrihať ťa. Musí mať však negatívny test, potvrdenie o prekonaní  ochorenia COVID-19 alebo musí byť očkovaná. Závisí to však od regiónu, v ktorom žiješ a v akom stupni varovania sa podľa COVID automatu sa nachádzaš.

Zdroj: FB Lucia Ďuriš Nicholsonová

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech