Možnosť pracovať nahý či menej sa sprchovať. Prieskum ukázal, čo sa ľuďom páči na home office najviac

  • Ľudia pracujúci počas pandémie z domu objavili niektoré drobné radosti, ktoré by si radi ponechali
  • Vyplýva to z najnovšieho globálneho prieskumu, ktorý dospel k naozaj bizarným zisteniam
yasmina-h-p8DjPfqEhW0-unsplash
Unsplash/Yasmina H
  • Ľudia pracujúci počas pandémie z domu objavili niektoré drobné radosti, ktoré by si radi ponechali
  • Vyplýva to z najnovšieho globálneho prieskumu, ktorý dospel k naozaj bizarným zisteniam

Home office mnohým ľuďom vyhovuje, niektorým však z naozaj bizarných dôvodov. Ukázal to najnovší globálny prieskum realizovaný pre spoločnosť Kaspersky, ktorý bol zameraný na správanie zamestnancov malých a stredných podnikov.

Prieskum pre spoločnosť Kaspersky realizovala nezávislá prieskumná agentúra Censuswide medzi 8 076 zamestnancami malých a stredných podnikov (10 – 250 zamestnancov) v Brazílii, Belgicku, Číne, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Japonsku, Luxembursku, Malajzii, Mexiku, Holandsku, Rusku, Španielsku, Južnej Afrike, Turecku, Spojených arabských emirátoch, Spojenom kráľovstve a USA v októbri 2020.

Slováci si na home office v pohode zvykli, vo svete plánujú pracovať „vo vlnách“

Keď sa naše pracovné prostredie počas globálnej pandémie presunulo z bezpečných kancelárií za kuchynské stoly, narazili sme na mnoho problémov pri zosúlaďovaní pracovného a súkromného života.

Podľa Svetového ekonomického fóra čelili zamestnanci, ktorí v tomto roku pracovali na diaľku, výzvam v oblasti duševného zdravia a pohody, rovnako tak aj tlaku ohľadom starostlivosti o deti či digitálnej konektivite.

zdroj: Unsplash/Mikey Harris

Niektorí zamestnanci, ktorí prešli z práce v kancelárii na prácu z domu, si však túto zmenu užívali a objavili drobné radosti, ktoré by si radi ponechali.

Ak ťa zaujímajú výsledky tohto zaujímavého prieskumu, poďme sa na ne spoločne pozrieť. Až 48 % respondentov uviedlo, že za najväčšiu výhodu práce z domu považujú možnosť pracovať v pohodlnom oblečení. 

Hotelová sieť prišla s geniálnym nápadom. Takýto home office si doma neurobíš

36 % respondentov uviedlo, že je to možnosť vstať 5 minút pred začiatkom práce, a 27 % najviac ohúrila možnosť pracovať zo záhrady či z balkóna.

Výskum však ukázal, že až 23 % respondentov si počas pracovnej doby užíva Netflix, a 18 % sa popri práci stíha venovať aj hraniu hier. 16 % respondentov uviedlo, že za najväčšiu výhodu považujú možnosť objednať si obed.

Na chvoste rebríčka sa však ocitli dve riadne bizarnosti. 11 % opýtaných totiž uviedlo, že za najväčšiu výhodu považujú možnosť pracovať bez oblečenia, a 8 % uviedlo, že najviac sa im na home office páči to, že sa nemusia tak často sprchovať. 

Ako teda môžeš vidieť, každý si užíva home office po svojom. 

Zdroj: TS Kaspersky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech