MS V HOKEJI 2024: Francúzov sme zdolali 2:4, Hudáček dvojgólový

• Zápas Slovenska proti Francúzsku sme sledovali NAŽIVO
  • V našom online prenose sme ti priniesli výsledky a všetky dôležité aktualizované informácie
Hokej, majstrovstvá sveta, Slovensko vs. Francúzsko
Hokej Slovensko vs. Francúzsko TASR/Michal Runák

Päť zápasov skupinovej fázy hokejových majstrovstiev sveta majú Slováci za sebou. Zo štyroch získali osem bodov, vďaka čomu pred tým dnešným obsadzovali štvrtú a poslednú postupovú priečku. Všetci slovenskí rivali však už odohrali aspoň o jeden zápas viac. Znamená to, že dnešná výhra nad Francúzskom nás dostala o bod pred USA – a na tretie miesto.

Potenciálne nám dala šancu predbehnúť aj druhé Nemecko, ktoré včera odohralo už šiesty zápas. Slováci si po dvojdňovej pauze zmerali sily so Francúzskom. Do súboju vstúpili po výhrach nad Poľskom, USA či Kazachstanom a prehre s Nemeckom.

Francúzi mali za sebou zo štyroch zápasov jeden víťazný a obsadzovali šiestu priečku. Zdolali Poliakov a podľahli USA, Kazachstanu a po predĺžení tiež Lotyšsku. Víťazstvo nad Slovákmi by ich postavenie v tabuľke nezmenilo. Dosiahli by rovnaký počet bodov ako piate Lotyšsko, no v takom prípade rozhoduje výsledok vzájomného zápasu. Francúzom sa naposledy podarilo postúpiť do štvrťfinále v roku 2014.

Z posledných piatich vzájomných zápasov Slováci Francúzov zdolali štyrikrát (2:4, 2:0, 3:6, a 3:1). Podľahli im v roku 2018 výsledkom 2:3.

Piaty slovenský zápas tohtoročných majstrovstiev sveta sme sledovali ONLINE.

Slovensko vs. Francúzsko NAŽIVO

Slovensko 4 : 2 Francúzsko

Pripomíname, že pre získanie nových a aktualizovaných informácií počas zápasu je potrebné znovu načítať tento článok.

22:42 KONIEC ZÁPASU

Zápas sa skončil. Slovensko 4 : 2 Francúzsko. Víťazstvo posúva slovenský tím na tretie miesto v skupinovej časti hokejových majstrovstiev sveta.

20. min: FRANCÚZSKO DÁVA GÓL!

Florian Chakiachvili zničuje 6 sekúnd pred koncom zápasu.

9. min: SLOVENSKO DÁVA GÓL!

Mário Grman zvyšuje na 4 : 1!

22:06 Začala sa tretia tretina

Francúzi striedali brankárov. Poslednú tretinu odchytá Quentin Papillon.

21:48 Koniec druhej tretiny

Slovensko vedie 3 : 1, štatistika striel na bránu zostáva v prospech Francúzska v pomere 14:18.

16. min: FRANCÚZSKO DÁVA GÓL!

Sacha Treille znižuje slovenský náskok!

10. min: SLOVENSKO DÁVA GÓL!

Libor Hudáček opäť skóruje a zvyšuje slovenský náskok na rozdiel troch gólov!

5. min: Koniec presilovej hry

Slovensko hrá v plnom počte.

4. min: Francúzsko hrá presilovú hru

Skončil sa francúzsky trest, Tomáš Tatar ostáva na trestnej lavici ešte 40 sekúnd.

3. min: SLOVENSKO DÁVA GÓL!

Libor Hudáček dáva gól! Slovensko vedie 2 : 0, Francúzsko hrá so štyrmi hráčmi.

3. min: Slovensko hrá presilovú hru

Na trestnú lavicu za seknutie odchádza Jordan Perret. Hrá sa štyria proti trom.

2. min: Hrá sa 4 proti 4

Na trestnú lavicu za seknutie odchádza Tomáš Tatar.

1. min: Slovensko si zahrá presilovú hru

Na trestnú lavicu za držanie odchádza Hugo Gallet.

21:10 Začala sa druhá tretina

20:53 Prvá tretina sa skončila

Slovensko vedie 1 : 0 nad Francúzskom. Francúzsko bolo strelecky presnejšie, v pokusoch na bránu vedie rozdielom 5 : 9.

20. min: SLOVENSKO DÁVA GÓL!

Pavol Regenda otvára skóre tri sekundy pred koncom tretiny!

20. min: Koniec presilovej hry

Slovensko hrá v plnom počte približne 20 sekúnd pred koncom tretiny.

18. min: Francúzsko si zahrá presilovú hru

Pavol Regenda hral puk priskoro. Vracia sa preto na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

18. min: Koniec presilovej hry

16. min: Francúzsko si zahrá presilovú hru

Na trestnú lavicu za podrazenie odchádza Pavol Regenda.

10. min: Koniec presilovej hry

Francúzsko hrá v plnom počte.

8. min: Slovensko si zahrá presilovú hru

Na trestnú lavicu za hákovanie odchádza Tim Bozon.

8. min: Koniec presilovej hry

6. min: Slovensko si zahrá presilovú hru

Na trestnú lavicu za nedovolené bránenie odchádza Sacha Treille.

20:21 Zápas sa začal!

19:20 Zostava Slovákov

Zloženie našich formácií na dnešný zápas proti Francúzom: Hlavaj (Škorvánek) – Fehérváry, Čerešňák, Ivan, Nemec, Koch, Grman, Gajdoš, Golian – Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna