Museli sme podpísať papier, že keď tam zomrieme, nebude to nikoho zodpovednosť, hovorí PPPíter o výstupe na Kilimandžáro (ROZHOVOR)

  • PPPíter so svojimi kamarátmi zdolali Kilimandžáro bez aklimatizácie za 24 hodín
  • Wim Hof ich na to osobne pripravil vďaka jeho dychovým cvičeniam
  • Peter Popluhár zažil viacero kontinentov a krajín, no najviac ho oslovila krajina Burkina Faso
PPPiter
PPPíter, Startitup
  • PPPíter so svojimi kamarátmi zdolali Kilimandžáro bez aklimatizácie za 24 hodín
  • Wim Hof ich na to osobne pripravil vďaka jeho dychovým cvičeniam
  • Peter Popluhár zažil viacero kontinentov a krajín, no najviac ho oslovila krajina Burkina Faso

Za 24 hodín vyšiel na Kilimandžáro. Má to aj na svojom Instagrame, rovnako ako na YouTbe, kde si môže pozrieť aj jeho dokument o rekordnom zvládnutí Kilimandžára. Zvládol to na základe metódy Wima Hofa, takzvaného ľadového muža, s ktorým sa aj osobne stretol.

Peter so svojimi slovenskými kamarátmi navštívili domov Wima Hofa v Holandsku. Wim ich privítal s obrovskou energiou a hneď na úvod im naordinoval prvé cvičenia – vydržať v planku celých päť minút a napokon skákať zo skaly do jazera.

„Ja som už dlhodobo fanúšikom tohto pána a povedal som si, že potrebujem ísť do Tanzánie kvôli jednému môjmu veľkému cestovateľskému projektu. Hovoril som si, že ja v tej Tanzánii potrebujem natočiť 5 sekúnd, len 5 sekundovú scénu. Ale, trepať sa do Tanzánie kvôli piatim sekundám, tam by sa zišlo spraviť ešte niečo viac a povedal som si, že tam je Kilimandžáro,“ hovorí v úvode Peter.

Keďže náš slovenský dobrodruh nemá rád mainstreamové veci a aj Kilimandžáro mu pripadalo ako veľká nuda, rozhodol sa, na základe knihy od Wima Hofa, že to skúsi trochu po Hoffovsky.

„Ja som práve vtedy čítal knihu od Wima Hofa, kde písal, že on vyšiel v roku 2016 na Kilimandžáro s 26 dobrovoľníkmi len za 28 hodín. Pomocou tej jeho metódy. Všetci mu hovorili, že zahynú, že bez aklimatizácie nedá 4 000 výškových metrov. A ja som si povedal, že toto by bolo super video.“

„Napísal som mu na Instagrame a odpísal mi. Povedal, aby sme prišli k nemu do centra a pripraví nás na to. O mesiac sme išli k nemu, pripravil nás a o dva mesiace sme išli na Kilimandžáro. My sme to chceli dať prvotne za 48 hodín, pretože pre mňa bola predstava, že to dám za lepší čas ako Wim Hof nemožná, ale Wim povedal, že to dáme za 24 hodín,“ nadšene hovorí Peter.

Wim Hof vie motivovať ľudí rečami. Rovnako motivoval aj Petra s jeho kamarátmi, keď im hovoril, že človek, aj keď je na dne svojich síl, dokáže cez to ísť. Pri stretnutí Petra s Wimom im Wim kázal vydržať v planku celých 5 minút.

„On nás veľmi hecoval, nech necítime tú bolesť. Dali sme to s miernymi problémami, ale dali. Pomocou mysle si povieš, že je to len bolesť, že nezomrieš z toho,“ hovorí.

Kilimandžáro vs. Wimova metóda

Peter nám povedal, že noc predtým, ako mali vystúpiť na Kilimandžáro nemohol od nervov vôbec spať a možno aj práve preto bol prvý, ktorého začalo vo výške 4 200 metrov vypínať.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech