Musk nakoniec potvrdil, že jeho Tesla naďalej ostáva verejnou firmou

  • Americká spoločnosť známa výrobou elektromobilov Tesla nakoniec ostane na trhu.
  • V piatok večer to verejne vyhlásil CEO spoločnosti, Elon Musk.
  • Musk je však presvedčený, že v budúcnosti by v jeho spoločnosti mohlo dojsť k navrhovanej zmene.
header
tesla.com
  • Americká spoločnosť známa výrobou elektromobilov Tesla nakoniec ostane na trhu.
  • V piatok večer to verejne vyhlásil CEO spoločnosti, Elon Musk.
  • Musk je však presvedčený, že v budúcnosti by v jeho spoločnosti mohlo dojsť k navrhovanej zmene.

Pred dvoma týždňami sa CEO spoločnosti Tesla, Elon Musk verejne vyjadril prostredníctvom svojho účtu na Twitteri, že zvažuje razantný krok, zmeniť svoju spoločnosť na privátnu. Viac o jeho dôvodoch sa dozvieš TU. Dnes je však situácia iná.

Musk oznámil v piatok večer celému svetu, že po rozhovoroch s investormi a predstavenstvom spoločnosti Tesla, bude jeho značka naďalej slúžiť verejnosti. Prostredníctvom svojho blogu na stránke Tesly prezradil, že zo strany finančných poradcov necítil rovnaké zapálenie, aké mal pre zmenu on.

„Po uvážení všetkých faktorov som sa včera stretol s predstavenstvom spoločnosti a rozhodli sme sa, že Tesla bude naďalej pokračovať ako verejná spoločnosť.“ napísal Musk vo svojom blogu.

Prvotný nápad stiahnuť Teslu z burzy mal negatívny dopad na samotné akcie a veľa investorov prekvapil. Cena akcií klesla pod hranicu 300 dolárov, čo bol prepad o približne 80 dolárov len za jeden týždeň od zverejnenia správy na Twitteri.

Musk okrem iného prezradil, že zákulisné rozhovory vo vnútri spoločnosti ukázali, že by sa Tesla v budúcnosti mohla naozaj stať privátnou spoločnosťou. Je však na rade a Muskovi, aby sa zhodli vo všetkých názoroch.

Nie je prekvapením, že Elon Musk prežíva poslednú dobu naozaj hektické časy. Podľa viacerých ľudí z Muskovho okolia, je CEO spoločnosti dlhodobo pod vysokým stresom. V rozhovore pre NY Times Musk prezradil, že v súčasnosti trávi v práci väčšinu svojho dňa.

„Občas sa stalo, že som firmu neopustil niekoľko dní po sebe a ledva som videl denné svetlo, nehovoriac o nedostatku voľného času pre vlastné deti či známych“ dodal Musk.

Súčasnosť Tesly sa tak najbližšie obdobie meniť nebude, no Musk je presvedčený, že v budúcnosti by sa jeho sny mohli naplniť. „Ukázali sme celému svetu, že dokážeme vytvárať udržateľné produkty pre verejnosť, teraz je na rade ukázať, že dokážeme udržať aj zisky. Celý proces výroby Modelu 3 naznačil, že je v našom tíme stále nevyužitý potenciál.“ napísal Musk vo svojom blogu. Celé znenie Muskovej správy je k dispozícií TU.

zdroj: businessinsider.com / tesla.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech