Musk si opäť kopol do Bidena. Navrhuje, aby v politike neboli ľudia starší ako 70 rokov

  • Miliardár nemá s prezidentom USA očividne dobré vzťahy
  • Už niekoľkokrát sa vyjadril na jeho adresu, zakaždým nelichotivo
  • Poslednou poznámkou na Twitteri šokoval viacerých užívateľov
Musk
TASR via AP Photo/Evan Vucci, SITA/Patrick Pleul/dpa via AP
  • Miliardár nemá s prezidentom USA očividne dobré vzťahy
  • Už niekoľkokrát sa vyjadril na jeho adresu, zakaždým nelichotivo
  • Poslednou poznámkou na Twitteri šokoval viacerých užívateľov

Zdá sa, že americký prezident miliardárovi už dlho leží v žalúdku. Elon Musk sa už niekoľkokrát vyjadril na adresu Joa Bidena, zväčša nie veľmi pozitívne. Inak tomu nebolo ani tentoraz.

„Stanovme si vekovú hranicu, po ktorej sa už ľudia nemôžu uchádzať o politickú funkciu, možno číslo tesne pod 70 rokov,“ napísal miliardár na Twitteri, čím narážal na prezidenta USA, ktorý tento rok oslávil 79 rokov.

Nebolo to prvýkrát, kedy Musk uverejnil podobnú poznámku na sociálnu sieť. V septembri napríklad reagoval na komentár jedného používateľa o tom, že Joe Biden nezagratuloval SpaceX vesmírnej misii Inspiration4, ktorá zároveň pomohla pri vyzbieraní niekoľko stoviek miliónov dolár pre detskú nemocnicu.

Musk to komentoval so slovami, že prezident pravdepodobne ešte spí, čím narážal na posmešnú prezývku „Sleepy Joe“, ktorú Bidenovi dal jeho predchodca Donald Trump.

Musk by sa stal platiteľom najväčšej dane na svete

Prezidentove a milionárove vzťahy nezlepšil ani fakt, že demokrati prišli s novým návrhom, ako zdaniť najbohatších Američanov. Prezident spočiatku navrhoval zvýšenie federálnej dane pre bohatých, teraz sa zdá, že demokrati pôjdu cestou zdanenia majetku.

Miliardári by tak museli zaplatiť daň nie len z príjmu, ale aj zo svojich aktív, ako sú akcie, nehnuteľnosti alebo zbierky umenia, ktoré v súčasnosti nie sú zdanené, respektíve sa zdaňujú až pri predaji, a teda pri reálnom výnose.

Táto „daň z bohatstva“ sa ale nepáči všetkým. Medzi nich práve patrí aj Elon Musk. „Presne. Nakoniec im dôjdu peniaze iných ľudí a potom si prídu po vás,“ napísal cynicky Musk na Twitteri.

Muskov príspevok je pod listom, ktorý vyjadruje nesúhlas s navrhovanou legislatívou a tvrdí, že zdanenie miliardárov sa nakoniec dotkne všetkých občanov USA, aj strednej triedy.

Washington Post tvrdí, že Musk by bol najväčším platiteľom tejto dane. Za prvých päť rokov jej fungovania by prispel 50 miliárd. 

Miliardár si myslí, že ho v Bielom dome nemajú radi

Či už nová daň prejde, alebo nie, Elon Musk si myslí, že súčasná administratíva sa k nemu správa „nespravodlivo“. Uviedol to na technologickej konferencii v Kalifornii, kde kritizoval augustový samit Bieleho domu o elektrických vozidlách. Zúčastnili sa ho mnohí výrobcovia automobilov, uvádza Reuters.

„(Oni) ani raz nespomenuli Teslu a chválili GM (General Motors) a Ford za vedenie revolúcie elektromobilov. Neznie to možno trochu neobjektívne?” povedal Musk.

„Nie je to najpriateľskejšia administratíva, zdá sa, že je kontrolovaná odbormi,“ dodal Musk, ktorý je známy tým, že nechce svojim pracovníkom povoliť účasť v odboroch. Dokonca zašiel tak ďaleko, že jedného zamestnanca, ktorý sa v odboroch angažoval, vyhodil, informovalo CNBC news.

Zdroje: CNBC, Twitter/Elon Musk, Washington Post, Reuters, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie