Muskovi sa rozpadá Twitter: Zamestnanci sa vzbúrili, dávajú výpovede originálnym spôsobom

  • Musk vyzval zamestnancov, aby robili dlhšie a intenzívnejšie
  • O výpovediach oznamujú na Twitteri pod hashtagom LoveWhereYouWorked
Elon Musk, Twitter
Elon Musk, Twitter, TASR/AP/Susan Walsh Twitter/Gala/reprofoto
  • Musk vyzval zamestnancov, aby robili dlhšie a intenzívnejšie
  • O výpovediach oznamujú na Twitteri pod hashtagom LoveWhereYouWorked

Spoločnosť Twitter oznámila svojim zamestnancom, že kancelárie v budove spoločnosti budú momentálne zatvorené a najbližšie sa otvoria v pondelok 21. novembra, uviedol portál BBC.

K správe, ktorá bola odoslaná zamestnancom, mali prístup aj redaktori BBC a uviedli, že dôvod zatvorenia kancelárií nebol bližšie špecifikovaný.

Toto oznámenie o zatvorení kancelárií prišlo v čase, keď majiteľ Twitteru Elon Musk vyzýva svojich zamestnancov, aby súhlasili s „nadčasmi s vysokou intenzitou“, alebo z Twitteru odišli.

V správe o zatvorení kancelárií sa taktiež uvádza, aby zamestnanci naďalej dodržiavali zásady spoločnosti tak, že sa zdržia diskusií o dôverných informáciách spoločnosti „na sociálnych sieťach, v tlači alebo inde“.

Muskova výzva pre zamestnancov, aby pracovali dlho a intenzívne, bola seriózna a záväzná. Taktiež povedal, že kto tak nevykoná, opustí spoločnosť. V maile, ktorý poslal svojim zamestnancom, Musk tvrdí, že by s požiadavkou mali súhlasiť, ak chcú v Twitteri zostať.

Twitter neodpovedal na žiadosť BBC o vyjadrenie sa k týmto informáciám. Jeden z bývalých zamestnancov platformy, ktorý si želal zostať v anonymite, pre BBC povedal: „Myslím, že keď sa dnes usadí prach, pravdepodobne zostane menej ako dvetisíc ľudí.“ Taktiež povedal, že všetci v ich tíme dostali výpoveď.

„Nechcel som pracovať pre niekoho, kto sa nám viackrát e-mailom vyhrážal, že ,tu by mali fungovať výnimoční tweepovia‘, keď som už pracoval 60 – 70 hodín týždenne,“ povedal pre BBC bývalý zamestnanec.

Zamestnanci spoločnosti tweetovali o informácii, že v spoločnosti podávajú výpoveď hashtagom #LoveWhereYouWorked a emotikonom, ktorý „pozdravuje“.

Napriek tomu, že Twitter sa rozpadá v základoch a na ľudských faktoroch, Musk v piatok tweetoval „A… práve sme dosiahli ďalšie historické maximum v používaní Twitteru, lol,“ napísal na svojom účte.

Spoločnosť tento mesiac uviedla, že redukuje počet pracovníkov o zhruba 50 percent. Predtým, ako Musk prevzal kontrolu nad firmou, mala približne 7 500 zamestnancov. Spoločnosť mala údajne aj tisíce pracovníkov na dohodu, pričom sa predpokladá, že väčšinu z nich prepustili.

Keď sa Elona Muska pýtali na jeho obavy, čo keby bol Twitter na pokraji „vypnutia“ po zverejnení správ o zatvorení kancelárii Twitteru. Musk poskytol jednoznačnú odpoveď, ako inak, tweetom: „Najlepší ľudia zostávajú, takže nemám veľké obavy.“

V príspevkoch taktiež tweetoval emoji lebky s prekríženými kosťami a meme, ktoré zobrazuje náhrobný kameň s logom Twitteru.

Zdroje: BBC, Twitter/Gala, Twitter/Elon Musk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá