Muž utratil viac ako 21-tisíc eur na to, aby sa stal vlkom. Ľudský život ho nebaví

  • Muž minul viac ako 21-tisíc eur na to, aby sa „stal vlkom“
  • Chcel sa jednoducho odpútať od ľudských vzťahov
kostým vlka
Kostým vlka, Zeppet Workshop
  • Muž minul viac ako 21-tisíc eur na to, aby sa „stal vlkom“
  • Chcel sa jednoducho odpútať od ľudských vzťahov

Inžinier Toru Ueda z Tokia sa rozhodol minúť viac ako 21-tisíc eur za mimoriadne realistický oblek vlka na mieru. Keď si ho oblečie, „necíti sa už ako človek“

Ako uvádza portál LADbible, vytvorenie neuveriteľného kostýmu trvalo viac ako sedem týždňov a podieľali sa na ňom štyria ľudia. Muž sa rozhodol pre „vlčí život“, pretože mu dáva šancu uniknúť pred jeho normálnym ľudským životom. 

Bez ľudí

Za svoj kostým zaplatil Ueda neuveriteľné peniaze. Špeciálne ho preňho zhotovila spoločnosť Zeppet, ktorá vyrába kostýmy a modely pre filmy a rôzne programy. Ako Ureda uviedol, stojí mu to za každý jeden cent, pretože mu kostým ponúka pocit slobody. 

V rozhovore pre The Times uviedol, že keď má kostým na sebe, nemá už viac pocit, že je človekom.

„Som oslobodený od ľudských vzťahov. Všetky druhy problémov, súvisiace s prácou a inými vecami – môžem na ne jednoducho zabudnúť,“ ozrejmil Ueda.

Na svoj vlčí oblek mal Ueda prísne požiadavky. Spoločnosti Zeppet zadal prísne kritériá, pretože chcel kostým, ktorý bude pôsobiť čo najrealistickejšie. Chcel však, aby v ňom dokázal naďalej normálne chodiť a nebol nijako obmedzovaný.

kostým vlka
zdroj: Zeppet Workshop

Dôležité detaily

Podľa portálu Yahoo News absolvoval Ueda tri osobné stretnutia s členmi spoločnosti Zeppet. So spoločnosťou komunikoval aj počas výroby a neustále im posielal obrázky vlkov. Odoslal viac ako 40 mailov, v ktorých s nimi prediskutoval aj ten najmenší detail vrátane štruktúry a vzoru.

„Keď sa pozriem do zrkadla, vidím vlka, je to veľmi dojímavé,“ povedal Ueda. „Nie som vlkolak – to je druh monštra a ja nie som monštrum.“ 

Mnohí si myslia, že Ueda sa chce vo svojom kostýme iba predvádzať, no opak je pravdou. Podľa jeho slov ho nebude nosiť na nijaký karneval či párty. Odmieta ho dokonca vziať na seba v okolí Tokia, pretože mu je to nepríjemné. Psia populácia by vraj podľa neho z toho nadšená nebola.

Detský sen

Ueda nie je jedinou osobou, ktorá v tomto smere využila služby spoločnosti Zeppet. Iba minulý rok odhalil jeho japonský kolega Toco svoj až znervózňujúco realistický psí kostým. Spoločnosti zaplatil takmer 14-tisíc eur, aby si splnil svoj „detský sen“.

Ako uvádza portál HITC, Toco má na YouTube dokonca aj svoj vlastný kanál s názvom „Chcem byť zvieraťom“, na ktorom monitoruje svoj priebeh toho, ako sa z neho stáva kólia ľudskej veľkosti. Zverejnil už viac ako 22 videí, na ktorých robí typické psie veci.

Kostým kúpil rovnako ako Ureda od japonskej spoločnosti Zeppet. Border kólia je podľa jeho slov jeho obľúbeným plemenom. Kostým vytvárala spoločnosť pre Toca takmer 40 dní. Muž mal detailné požiadavky, ako presne má jeho vysnívaný kostým vyzerať. 

Aj keď si Toco svoj detský sen splnil, priateľom o svojom koníčku nerozpráva, pretože nechce, aby si mysleli, že je čudný. 

Zdroje: LADbible, Yahoo News, HITC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá