Na 60-ročnom Wartburgu cez Kurdistan: Cestovateľov vysmiali aj automechanici. „Mysleli sme, že tam nedorazíme“

  • Joži a Pali si vymysleli ďalšie dobrodružstvo
  • Na jazdu cez Kurdistan nikdy nezabudnú
  • Ani na bulharské klobásky
Joži a Pali na cestách
@jozi_a_pali
  • Joži a Pali si vymysleli ďalšie dobrodružstvo
  • Na jazdu cez Kurdistan nikdy nezabudnú
  • Ani na bulharské klobásky

Joži a Pali sú známi tým, že sa neštítia žiadneho dobrodružstva. Prednedávnom si si mohol prečítať ich jedinečné príbehy o tom, ako cestujú „na punk a na budget“. Tentokrát sme sa s nimi vybrali do Kurdistanu, ktorý sa rozhodli prebrázdiť na Wartburgu, o ktorom by si si možno povedal, že neprejde na druhú stranu mesta. 

Keďže však ide o Jožiho a Paliho, ktorých svetom vedie poriadna dávka šťastia a odvahy, ich odysea dopadla na výbornú. Teda, samozrejme, až na pár (veľa) technických problémov a nepohodlnú jazdu v podstate vo veľmi nepohodlnom aute. Predsa len, keď súdruhovia navrhovali známy Wartburg, nepočítali s tým, že ho jedného dňa dvaja blázni vezmú naprieč drsným územím Kurdistanu.

Joži a Pali sú fanúšikovia legendárneho zoskupenia Lada Svetom. Títo chalani Kurdistan prešli na starom aute Lada, Joži a Pali si preto povedali, že to zvládnu tiež. Prvý problém sa naskytol takmer okamžite – nemali Ladu. Našťastie, Pali našiel ešte starší kúsok. Po svojom starom otcovi mal totiž v garáži starý Wartburg, ktorý má neuveriteľných 60 rokov. 

Sám Joži zhodnotil, že ide o historický kúsok, Wartburg je vlastne už veterán. Tento bol navyše presne v takom stave, ako by si si predstavoval. Bol odhlásený, nemal žiadne papiere, tobôž nie ešte platnú STK. Naši cestovatelia ho však dali dokopy tak, aby mali aspoň malú šancu dostať sa do cieľa a naspäť na všetkých štyroch kolesách. 

To, ako sa im na cestách darilo, sa už dozvieš v nasledujúcich riadkoch priamo od Jožiho a Paliho. Ich trápenia totiž začali dávno pred tým, než do Kurdistanu dorazili. Mladí cestovatelia sa na cestách naučili naozaj mnoho. Hlavne to, že na klobásky v Bulharsku si treba dať pozor.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jozi a Pali na cestach (@jozi_a_pali)

  • Prečo do Kurdistanu takmer nedorazili?
  • Ako riešili technické problémy? 
  • Prečo ich miestni vysmiali?
  • Čo si uvedomili o sebe a o svete?

Aké boli vaše prvé dojmy z Kurdistanu a ako ste sa cítili, keď ste dorazili?

Keď sme po 5 dňoch dorazili do Kurdistanu, bola to úplná eufória, pretože sme si už miestami ani nemysleli, že tam dorazíme. Auto sa kazilo, ľudia sa nám smiali (neverili, že s tým ideme do Kurdistanu), nechceli nás pustiť cez hranice… Paliho Wartburg má asi 4 VIN čísla v motore, čo sa zrovna nepáčilo colníkom v Turecku.

Klasika, ako keď niekde idete na 60-ročnom aute – objavilo sa milión problémov a miestami sme museli ťahať naozaj deň noc, len aby sme došli. A keď sa nám to konečne podarilo, bol to krásny pocit po toľkých útrapách. Prvé dojmy boli veľmi pozitívne, pretože sa nás ľudia ujali a začali sa vypytovať. Boli príjemní a dobrí.

Dali nám vodu zdarma, zisťovali, kto sme, čo sme, bez toho, aby od nás chceli nejaké peniaze alebo niečo iné. Mali len záujem a takto sme zistili, že v Kurdistane sú naozaj veľmi dobrí ľudia.

Joži a Pali na cestách
zdroj: @jozi_a_pali

Ako ste riešili technické problémy?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroj: Redakcia Startitup

Najnovšie videá

Trendové videá