Na Bratislavskom hrade sa chystá obrovská šou. Plná svetla a filmovej hudby

  • Huslista Filip Jančík má za sebou koncerty po celom svete
  • Poznajú ho však aj domáci fanúšikovia a tento rok sa na Bratislavskom hrade objaví dokonca dvakrát za sebou
  • Má 26 rokov a obľúbila si ho napríklad aj Avril Lavigne
_DSC1834
Filip Jančík, Archív
  • Huslista Filip Jančík má za sebou koncerty po celom svete
  • Poznajú ho však aj domáci fanúšikovia a tento rok sa na Bratislavskom hrade objaví dokonca dvakrát za sebou
  • Má 26 rokov a obľúbila si ho napríklad aj Avril Lavigne

Mladý huslista Filip Jančík sa už párkrát na Startitup objavil. Len nedávno bol dokonca v našom štúdiu s Romanom, kde nám porozprával o svojich začiatkoch, koncertných turné, o svojich plánoch a ambíciách (celý Startitup podcast si môžeš vypočuť TU).

Ako trojročného ho na ZUŠ-ku nazobrali

Príbeh hudobníka Filipa sa začal písať už v jeho detstve. Husle si zamiloval hneď ako ich prvýkrát uvidel v televízii a bolo otázkou času, kedy sa dostane na hodiny hudby v Základnej umeleckej škole doma v Poprade. Ako 16-ročný bol už študentom vo Viedni a navštevoval virutózov v oboch krajinách. Jeho kroky však neviedli do orchestra . Dal sa na sólovú dráhu a urobil dobre.

„Veľkou referenciou je spolupráca s kanadskou hviezdou Avril Lavigne s ktorou som tiež vystupoval na Špeciálnych olympijských hrách v roku 2015 v Los Angeles. Nepovažoval by som to však za prelomový moment kariéry aj keď mi to otvorilo množstvo dverí. Nikdy som nebol v talentových súťažiach pretože som si chcel kariéru vybudovať postupne na kvalite, ktorú je hudobník schopný dosiahnuť len skúsenosťami, chybami a neustálym zlepšovaním sa.  Som hrdý na každý svoj úspech, no jeden ma pri srdiečku zahrial obzvlášť. V septembri 2018 som na Slovensku odohral moje prvé “domáce” slovenské turné,“ hovorí Filip.

zdroj: Filip Jančík

Všetko naopak

Po Fínsku, Švédsku, Dánsku, Belgicku, Kuvajte, Singapure, USA, Rusku a ďalších sa vracia na domácu scénu a po spomínanom vydarenom minuloročnom turné, od ktorého ho všetci odhovárali, pripravuje ďalšie. Vďaka vlastnej šikovnosti vypredal deväť koncertov dokopy v piatich slovenských mestách bez toho, aby bol jedným zo zvučných mien v rádiách. Toto turné navyše plánuje zavŕšiť veľkolepo.

Nie jedným, ale hneď dvomi koncertami priamo na Bratislavskom hrade. Nebudú chýbať konfety, svetelná šou, sprevádzajúci orchester, no najmä skvelá hudba známa z tých najpopulárnejších filmov. Ak sa ti zažiada melódií z Pirátov z Karibiku, Harryho Pottera, Pána Prsteňov či Game of Thrones, sleduj Filipov Instagram a v kalendári si zakrúžkuj dátum 16. jún.

Biznis ako každý iný

V našom podcaste Filip prezradil, že do organizácie svojich koncertov sa púšťa najradšej sám, hoci mu známi spočiatku neverili. Ceny jeho koncertov nie sú tajné a sám seba radí medzi drahšiu polovicu slovenských interpretov.

Vedel si vôbec, že hudobníci na Slovensku platia niekoľkonásobne vyššie dane než napríklad výrobcovia automobilov? (viac si prečítaš TU). Svoj Instagram chce využívať najviac profesionálne, ako sa len dá, no berie ho ako každý iný marketingový nástroj. Vieme aj to, koľko percent z cien lístkov ide predávajúcemu a tak ďalej a tak ďalej. Urob si skrátka chvíľu čas a tento zaujímavý rozhovor si vypočuj.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech