Na bratislavských internátoch je koronavírus, infikovaní sú študenti

  • Koronavírus potvrdili u študenta a študentky na dvoch internátoch Univerzity Komenského
  • Podľa školy je nepravdepodobné, že niekoho nakazili škola má prísne hygienické opatrenia
Internát Mlyny
mlyny.uniba.sk
  • Koronavírus potvrdili u študenta a študentky na dvoch internátoch Univerzity Komenského
  • Podľa školy je nepravdepodobné, že niekoho nakazili škola má prísne hygienické opatrenia

Na bratislavských internátoch UK sa objavili prvé dva prípady ubytovaných s potvrdeným ochorením COVID-19. Informovala o tom vedúca oddelenia pre vonkajšie vzťahy UK Martina Mášiková. 

Prvý prípad hlásil Vysokoškolský internát Družba. Ubytovaný strávil 3. septembra počas ubytovávania v internátnej izbe 20 minút a odcestoval domov. Následne 11. septembra sa u neho potvrdilo ochorenie COVID-19 a momentálne sa lieči z domu,“ uvádza Martina Mášiková s tým, že nie je pravdepodobné, že ubytovaný študent niekoho nakazil.

Druhý prípad eviduje Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny. Študentku s pozitívnym výsledkom testu ako aj jej spolubývajúcu sme ubytovali v izolačných izbách, internát im zabezpečí doručovanie stravy a bezpečnú likvidáciu odpadu. Študentka sa nakazila od svojej kolegyne,“ informuje univerzita.

Na Slovensku zomrel ďalší pacient s COVID-19, chorobu uňho zistili až po smrti

Študenti mali bezpríznakový priebeh ochorenia a je nepravdepodobné, že by niekoho na internáte nakazili. Úrad verejného zdravotníctva teraz dohľadáva kontakty infikovaných. Zamestnanci internátov, ktorí prichádzajú do kontaktu s ubytovanými študentmi priebežne podstupujú testy už od septembra.

Univerzita Komenského má zároveň svoj vlastný krízový štáb, ktorý rozhoduje o opatreniach na akademickej pôde a ubytovacích zariadeniach. „Opätovne apelujeme na študentov, aby sa správali zodpovedne, nezúčastňovali sa hromadných podujatí, obmedzili návštevy v cudzích izbách a dodržiavali hygienické a bezpečnostné pokyny (rúško – odstup – ruky),“ dodáva Mášiková.

Zdroj: UK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech