Na burgroch svetovej kvality často robia niekoľko hodín. So Slovenskom to nevidia ružovo, no optimisticky

  • Svetové burgre prinášali doteraz iba Humenčanom
  • Po novom otvárajú prevádzku aj v Košiciach
  • Maroš a dvaja Martinovia motivujú ostatných
burger prevádza humenné brgr gourmet bistro
Ilustračný obrázok, BRGR Gourmet Burger Bistro
  • Svetové burgre prinášali doteraz iba Humenčanom
  • Po novom otvárajú prevádzku aj v Košiciach
  • Maroš a dvaja Martinovia motivujú ostatných

Projekt vznikol úplnou náhodou, ktorá po pár rokoch fungovania dnes vyústila v ich expanziu. Z obľúbenej prevádzky BRGR Gourmet Burger v Humennom, ktorej hlavným cieľom je pripravovať gurmánske burgre najvyššej svetovej kvality, onedlho bude aj nová pobočka v Košiciach.

Za založením BRGR stoja šéfkuchár Maroš Čornanič, manažér Martin a software developer Martin. Každý z komponentov burgrov si pripravujú sami aj niekoľko hodín, aby zákazník dostal tú najčerstvejšiu možnú kombináciu. Ich cieľ do budúcnosti je úplne jasný – robiť tie najchutnejšie burgre na svete.

Skúsenosti pretavili do vlastného gurmánskeho bistra

Maroš bol v posledných rokoch kuchárom vo Veľkej Británii a Francúzsku, Martin sa posledných 15 rokov venuje výrobe komunikačných zariadení a Martin sa venuje vývoju softvérových produktov. Prvotným impulzom na vznik prevádzky bola podľa Martina náhoda.

„Maroš počas leta 2020 krátkodobo ponúkal svoje burgre v Humennom. Čisto náhodne som si cez Bistro objednal jeho burger. Hneď som identifikoval, že je to niečo výnimočné a že je to niečo úplne iné, než som ochutnal široko-ďaleko.“

Martin precestoval veľký kus sveta, ochutnal burgre v stovkách podnikov po celom svete, no tento bol na úrovni top desiatich z jeho interného zoznamu. Po prvotnom šoku si v ďalších dňoch objednal ešte dva, ale výsledok bol rovnaký. 

Pri tretej objednávke oslovil donáškara, ktorý mu burger priniesol, a zistil, že ide o kuchára i donáškara v jednom. S Marošom sa teda dal do reči a o približne rok neskôr aj spolu so software developerom Martinom otvorili svoju prvú prevádzku v Humennom.

prevádzka reštaurácia humenné burger
zdroj: BRGR Gourmet Bistro

Šesť gourmet burgrov ako z iného sveta

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Economypedia, Transformero

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá