Na cesty po svete si zarába blogovaním. Najväčší extrém bola podľa Milana Bez Mapy India, inde ako na Slovensku žiť nechce (ROZHOVOR)

 • Milan Bardún je autorom cestovateľského blogu Bez Mapy
 • Inšpiroval ho erazmus v Estónsku, po ktorom sa spustil blogerský kolotoč
 • Cestuje, no plány nemá a inde ako na Slovensku by žiť nechcel
mn
Facebook/ Milan bez mapy
 • Milan Bardún je autorom cestovateľského blogu Bez Mapy
 • Inšpiroval ho erazmus v Estónsku, po ktorom sa spustil blogerský kolotoč
 • Cestuje, no plány nemá a inde ako na Slovensku by žiť nechcel

Milan je autorom jedného z načítanejších cestovateľských portálov na Slovensku. Tomuto remeslu sa venuje už 9 rokov a prestať nemieni. Zarobí mu dosť na živobytie, a tak môže slobodne cestovať a nemusí sa o svoj príjem strachovať.

 • Prečo by sa do Indie, dnes turisticky obľúbenej destinácie, už nevrátil
 • Čím vedia byť cesty Marokom počas Ramadamu zábavné
 • Koľko vie zarobiť blogovaním
 • Čo študoval a ako prišiel k jeho blogu
 • Aký má najbizarnejší zážitok z cestovania

Ktorá z krajín je tvoja najobľúbenejšia a kam by si sa už nevrátil?

Momentálne najobľúbenejšia je pre mňa Argentína. Cestoval som po nej celý január, vrátil som sa domov pred koronou, učil som sa kvôli tomu hovoriť po španielsky.

To prostredie mi je príjemné, zvykli sme chodievať na dovolenku do Talianska, ktorého kultúru a temperament v Argentíne silno cítiť, je tam dobre, relatívne lacno, aj keď záleží, kam ideš, čím južnejšie, tým drahšie.

Hlavne v Patagónii som narazil na celkom švajčiarske ceny, čo som nečakal. Argentína teda patrí medzi moje najobľúbenejšie krajiny, potom tu je, samozrejme, New York a Austrália.

Za mňa najväčší extrém bola India a je to krajina, do ktorej by som sa už, pre veľmi nízku hygienu a životnú úroveň, nevrátil. Som skôr taký, že ma viac láka Kanada, USA, Austrália a potom krajiny Južnej Ameriky, hlavne tá Argentína. Je to proste 50 na 50, nájdeš ľudí, ktorí ti povedia, že Indiu milujú, iní ju neznášajú. Je to buď, alebo.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Milan Bez Mapy (@milan_bezmapy)

Koľko zarobíš blogovaním a koľko si na cestovanie minul?

Určite to, čo zarobím, stačí na to, aby som si mohol aj voľačo odložiť a cestovať ďalej po svete. A koľko som minul? No, to vlastne netuším, dobrá otázka, asi by bolo celkom fajn sa na to pozrieť a nejako si to zrátať.

Ako vlastne vznikol portál Bez Mapy?

Študoval som záhradnú architektúru na vysokej škole a bol som na erazme v Estónsku. Väčšina ľudí vtedy chodila na erazmus do Barcelony, Viedne, Prahy. Všetci sa ma začali pýtať, aké to tam je, pretože si to nevedeli predstaviť. Hlavne moja rodina, a tak som sa rozhodol napísať jeden jediný blog pre najbližších ľudí o tom, ako Estónsko vlastne vyzerá, a dnes patrí môj blog Bez Mapy medzi najčítanejšie na Slovensku.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie