Na Facebooku sa začína obchodovať s testami. Za potvrdenie ponúkajú 20 eur

  • Dnes sa v postoch facebookovej skupiny Revízory Bratislava objavil aj inzerát na potvrdenie o absolvovaní testu
  • Užívateľ zháňal jedno nevyplnené a jedno vyplnené potvrdenie o absolvovaní testu
  • Ponúkal za ne 20 eur
BeFunky-collage-3
Screenshot Facebook/ skupina Revízori Bratislava, TASR/ Roman Hanc
  • Dnes sa v postoch facebookovej skupiny Revízory Bratislava objavil aj inzerát na potvrdenie o absolvovaní testu
  • Užívateľ zháňal jedno nevyplnené a jedno vyplnené potvrdenie o absolvovaní testu
  • Ponúkal za ne 20 eur

Na viac ako päťtisíc odberných miestach sa dnes začína celoplošné testovanie na koronavírus. Jeho cieľom je nájsť infekčných ľudí nakazených koronavírusom, izolovať ich v domácej karanténe a spomaliť tak šírenie vírusu, znížiť tlak na nemocnice, lekárov a zdravotníkov. Celkovo by malo byť na testovanie vytvorených 4 901 odberných tímov a viac ako päťtisíc odberných miest.

Pribudlo vyše 2000 nových prípadov koronavírusu, urobilo sa rekordne veľa testov

Na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19 sa nemusia zúčastniť deti do desať rokov, autisti, onkologickí pacienti a iné skupiny, ktoré definuje Ministerstvo zdravotníctva SR. Zároveň sa na testovaní nemusia zúčastniť ľudia, ktorí boli v posledných 90 dňoch pozitívne testovaní na COVID-19 alebo takí, ktorí vedia lekárskou správou potvrdiť, že ich zdravotný stav im neumožňuje zúčastniť sa na testovaní.

Ľudia nad 65 rokov sa nemusia zúčastniť testovaní len za predpokladu, že budú v domácej karanténe a ich blízki im zabezpečia veci, ktoré potrebujú, aby nemuseli chodiť do spoločnosti a podstupovať ohrozenie voči svojej osobe,“ ozrejmil počas týždňa minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Ak staršie osoby nebudú dodržiavať domácu karanténu, tak aj oni musia prejsť celoštátnym testovaním. Na testovaní sa môžu zúčastniť aj cudzinci na území Slovenska či predstavitelia veľvyslanectiev.

Aj s negatívnym výsledkom stále platí zákaz vychádzania

Po víkendovom testovaní bude naďalej platiť zákaz vychádzania, a to od pondelka 2. novembra do nedele 8. novembra, v čase od 5:00 do 1:00 nasledujúceho dňa. Ľudia, ktorí sa zúčastnia na celoplošnom testovaní a budú mať potvrdenie o negatívnom výsledku, budú môcť od pondelka 2. novembra podľa Matoviča žiť relatívne slobodne.

AKTUÁLNE: Bratislava hlási kolaps. Obrovské kolóny, zablokované odberné miesta. Niektoré Drive-Thru sú pre nápor zatvorené

Negatívni ľudia s certifikátom si budú môcť ísť nakúpiť napríklad do obuvi. V prípade pozitívneho výsledku odchádzajú ľudia do desaťdňovej karantény. Ľudia, ktorí sa na testovaní nezúčastnia, môžu z domu vychádzať napríklad na nákup potravín, drogérie, ísť k lekárovi či postarať sa o blízku osobu. Bez negatívneho testu však nemôžu ísť do práce, do banky či na poštu. Zoznam výnimiek zverejnila vláda SR v uznesení, ktoré schválila na svojom rokovaní 28. októbra.

Sfalšované potvrdenie za 20 eur

Na exponovanej facebookovej skupine Revízori Bratislava sa čas od času zavesí aj príspevok, ktorý primárne nesúvisí s danou témou. Dnes sa v postoch objavil aj inzerát na potvrdenie o absolvovaní testu.

Užívateľ zháňal jedno nevyplnené a jedno vyplnené potvrdenie o absolvovaní testu. Ponúkal za ne 20 eur.

zdroj: Screenshot Facebook/ skupina Revízori Bratislava

 

Správu budeme ďalej aktualizovať.

Zdroje: SITA, Facebook/Revízori Bratislava

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK