Na festivale Káva, čaj, čokoláda sa naučíš pripravovať kávu ako skúsený barista

  • Festival Káva Čaj Čokoláda zažíva šiesty ročník, po druhý krát v priestoroch Starej tržnice
  • Festival sa koná dva krát do roka, jarná edícia sa tradične odohráva v metropole východu -  v Košiciach
  • Na jeseň sa môžu na festival tešiť fanúšikovia z Bratislavy a západného Slovenska
Festival Káva Čaj Čokoláda
KCC
  • Festival Káva Čaj Čokoláda zažíva šiesty ročník, po druhý krát v priestoroch Starej tržnice
  • Festival sa koná dva krát do roka, jarná edícia sa tradične odohráva v metropole východu -  v Košiciach
  • Na jeseň sa môžu na festival tešiť fanúšikovia z Bratislavy a západného Slovenska

Festival Káva Čaj Čokoláda neustále reflektuje najnovšie trendy v oblasti kávy, čaju a čokolády, buduje profesionálny festival, ktorý je dôstojným a estetickým miestom na prezentáciu jedinečných produktov a služieb. Kladie dôraz na hodnotný sprievodný program a tvorí jedinečný festival venovaný odbornej aj širokej verejnosti.

zdroj: KCC

Miesta konania festivalu v oboch mestách patria medzi najreprezentatívnejšie priestory na východe a západe Slovenska. V Bratislave sa vystavovatelia a návštevníci tešia z čarovných priestorov Starej tržnice v srdci starého mesta. Stará tržnica je nezameniteľným miestom, ktoré dýcha krásnou historickou atmosférou. Patrí medzi najobľúbenejšie eventové miesta Bratislavčanov, Slovákov ale aj turistov zo zahraničia.

V Košiciach sa festival koná v novozrekonštruovaných priestoroch Kasární – Kulturpark. Tie sú obľúbeným miestom Košičanov, ale aj návštevníkov z celého Slovenska a zahraničia. Kasárne ležia v bezprostrednej blízkosti historického centra Košíc a veľkou prednosťou je ich výborná pešia a dopravná dostupnosť.

Najväčší na Slovensku

Festival Káva Čaj Čokoláda je najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku. Spája nadšencov a milovníkov výberovej kávy, exotických čajov a pravých čokolád. Návštevník festivalu má jedinečnú možnosť spoznať osobne pražiarov, teatendrov a čokolatierov, ktorí stoja za ich obľúbenými produktami.

zdroj: KCC

Veľkému záujmu sa už tradične teší bohatý a zaujímavý sprievodný program. Návštevník festivalu nie je len pasívnym zákazníkom, stáva sa súčasťou zaujímavých degustácií, workshopov, diskusií, prednášok a súťaží. Na Festivale Káva Čaj Čokoláda sa môžeme tešiť už na druhý ročník súťaže SLOVAKIA MOCCAMASTER CHAMPIONSHIP, v ktorej si zmerajú svoje sily poprední slovenskí baristi v príprave komplikovanej kávy na Moccamaster kávovaroch.

Budeš robiť kávu ako barista

Naučíš sa, ako si pripraviť kávu kaviarenskej kvality doma, staneš sa súčasťou panelovej diskusie koordinátorov Speciality Coffee Association Slovakia, dozvieš sa základy pre otvorenie úspešnej kaviarenskej prevádzky, posvietime si na históriu vzniku čokolády v kultúrach starých Mayov a Aztékov, užiješ si profesionálnu barmanskú show plnú twistnutých miešaných drinkov a budeme sa spolu kochať neuveriteľnými obrazcami v šálkach našich Latte Art odborníkov. Nenechaj si ujsť najnovšie trendy z oblasti kvalitných čajov spojených s degustáciami. Privítame Indonézske veľvyslanectvo a predstavíme výnimočný direct trade, vyberieme sa na dych vyrážajúce výlety po svete s BUBO travel, naučíme sa správne degustovať (cuppovať) kávu a neobídeme ani obľúbené párovanie nápojov a pokrmov!

zdroj: KCC

Toto je len zlomok z toho, čo u nás na festivale počas týchto dvoch inšpiratívnych dní návštevníci zažijú.

Môžeš mať vlastný KeepCup

Jednou z noviniek tohto ročníku festivalu je aj možnosť zakúpiť si ekologický degustačný pohár KeepCup priamo pri festivalovom vstupe za zvýhodnenú cenu. Festival Káva Čaj Čokoláda reflektuje trendy vo svete gastronómie a otázka ekológie je pre nás nesmierne dôležitá. Návštevníci majú možnosť priniesť si svoj vlastný pohár z domu na degustovanie vzoriek alebo môžu využiť výhodnú kúpu priamo na festivale.

zdroj: KCC

Vyzdvihni si pri vstupe svoju festivalovú tašku s festivalovými novinami. Nájdeš v nich množstvo zaujímavých informácií. Staň sa súčasťou najväčšieho kávového, čajového a čokoládového podujatia na Slovensku, vzdelávaj sa, objavuj, skúšaj, ale hlavne sa zabávaj.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech