Na Instagrame vyzerali ako dokonalý pár. Ju našli uškrtenú, on sa strelil do hlavy

  • Prípad mŕtvej influencerky Gabby Petito zasiahol celý svet
  • Mladé dievča našli uškrtené v národnom parku
  • Nezvestný bol aj jej snúbenec, ktorý s ňou cestoval po krajine
  • Polícia ho našla mŕtveho, neskôr potvrdila, že sa strelil do hlavy sám
Gabby Pettito
Instagram/Gabby Pettito
  • Prípad mŕtvej influencerky Gabby Petito zasiahol celý svet
  • Mladé dievča našli uškrtené v národnom parku
  • Nezvestný bol aj jej snúbenec, ktorý s ňou cestoval po krajine
  • Polícia ho našla mŕtveho, neskôr potvrdila, že sa strelil do hlavy sám

Na prerobenej dodávke Ford Transit influencerka Gabby Petito a jej snúbenec Brian Laundrie absolvovali cestu po Spojených štátoch amerických. Dokonalé zábery z národných parkov Gabby pravidelne pridávala na svoj Instagram, kde ju sledovalo vyše milión fanúšikov. 

Na postoch na Instagrame sa javili ako dokonalý pár. Podľa New York Times si Gabby na cestu nasporila prácou vo farmaceutickej spoločnosti. S priateľom sa stretla na strednej škole a potom, ako ju požiadal o ruku, si spolu naplánovali štvormesačnú cestu po Spojených štátoch. 

Mizli postupne, najprv Gabby, potom Brian

Celý svet však zaujali niečím iným, ako len pekné fotky. Na začiatku septembra totiž jej rodina žijúca na Floride oznámila, že ich dcéra je nezvestná. Nevedeli sa skontaktovať ani s jej snúbencom Brianom.

Spojené štáty tento prípad postavil na nohy. Na povrch začali vyplávať čoraz desivejšie zistenia. Napríklad video, kde polícia dvojicu odstavila potom, čo ich hádka viedla k psychickému zrúteniu Gabby. Neskôr mal Brian v návale emócií snúbenicu dokonca udrieť. Dvojicu nakoniec polícia rozdelila a odporučila im stráviť noc oddelene.

V okolí, kde sa nachádzali, sa tiež odohrala chladnokrvná vražda dvoch manželiek, ktoré bývali v kempe v národnom parku. To na prípad vrhlo ešte viac pozornosti.

Posledné informácie o Gabby pochádzajú z 22. augusta keď sa s Brianom ubytovala v hoteli, píše Independent. Dva dni na to mala s matkou videohovor, kde jej oznámila, že sa presúvajú do Utahu. To bolo naposledy, kedy ju niekto videl živú. Z jej telefónu ešte prišlo pár SMS správ, jej rodičia však spochybnili, že by ich písala Gabby.

Polícia, ale aj spoločnosť si začali dávať dve a dve dohromady a oči upierať na stále nezvestného Briana. Ten sa pár dní po incidente ukázal v dodávke u svojich rodičov, avšak bez Gabby.

Ju našli uškrtenú, on sa strelil do hlavy

Pár dní po tom, čo rodičia oznámili, že influencerka je nezvestná, v národnom parku našli ženské telesné pozostatky, ktoré polícia označila s najväčšou pravdepodobnosťou za telo Gabby Petito. 

Mali pravdu. Ako príčinu smrti konštatovali uškrtenie. Na jej snúbenca bol vydaný zatykač, avšak nie však pre podozrenie z vraždy Gabby Petio, ale z používania kreditných kariet, ktoré mu nepatrili.  

Po povyše mesačnom intenzívnom pátraní našla polícia aj mŕtve telo Briana Laudnrieho. Až po niekoľkých týždňoch polícia s definitívnou platnosťou potvrdila to, že Brian si vzal život sám strelením sa do hlavy, informuje CNN. Jeho pozostatky boli nájdené v prírodnej rezervácii na Floride, čiže presne tam, kde bol ohlásený jeho posledný pobyt.

Už niekoľko dní po nájdení mŕtveho Briana rodičia Gabby v rozhovore pre Independet hovorili o tom, že Brian mal znaky násilníka, pretože snúbenicu v rôznych situáciách pred druhými ľuďmi zahanboval, čo patrí medzi znaky násilníka. 

Brian však ešte stále nebol obvinený zo smrti Gabby Petio a prípad tak nie je dotiahnutý dokonca. 

Zdroje: New York Times , Independet, CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie