Na konte majú viacero multimiliónových kontraktov. Slovenská spoločnosť je aktuálne úspešná aj v projekte NATO

  • Slovenská IT spoločnosť je úspešná v megatendri pre NATO
  • Aliter Technologies dodá technologické riešenia pre NCIA v hodnote 30 miliónov
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, piqsels,Aliter Technologies
  • Slovenská IT spoločnosť je úspešná v megatendri pre NATO
  • Aliter Technologies dodá technologické riešenia pre NCIA v hodnote 30 miliónov

IT spoločnosť Aliter Technologies, ktorá sa venuje oblasti bezpečnostných, informačných a komunikačných technológií (IKT), uzavrela kontrakt na dodávku systémov pre podporu a prevádzku infraštruktúry NATO Communications and Information Agency (NCIA).

AKTUALIZOVANÉ: Zamestnanci klientskeho centra pracujú prikrytí dekami a v čiapkach. Prednosta tvrdí, že pracovné podmienky sú normálne

Ďalšia úspešná spolupráca

Súčasťou zákazky sú tiež služby súvisiace s uvedením daných technológií do prevádzky. Podpis kontraktu je ďalším úspešným krokom slovensko-kanadskej IT spoločnosti, ktorá už v minulosti dodala desiatky projektov pre NATO.

„Podpis tohto kontraktu považujeme za štart ďalšej úspešnej spolupráce so Severoatlantickou alianciou (NATO) krátko po tom, ako sa do prevádzky dostal systém pozemného dozoru (AGS), ktorého súčasťou bola aj naša spoločnosť. Toto riešenie tvoria bezpilotné lietadlá a je navrhnuté tak, aby vyhovovalo potrebám v oblasti zbierania údajov, dohľadu a prieskumu, a aby účinnejšie chránilo Európanov pred potenciálnym nebezpečím. Veríme, že tento projekt bude prínosom pre jednotlivé členské štáty,“ uviedol Peter Dostál, CEO spoločnosti Aliter Technologies.

Ilustračný obrázok
zdroj: Aliter Technologies

Viacero multimiliónových kontraktov

Aliter Technologies je technologická spoločnosť, ktorá vyvíja IT a komunikačné systémy pre silové rezorty, nadnárodných dodávateľov vojenskej a leteckej techniky a medzinárodné organizácie. Je dodávateľom NATO a iných medzinárodných organizácií, rezortov obrany a vnútra členských krajín a veľkých nadnárodných spoločností v oblasti obranného a bezpečnostného priemyslu.

Kontrakt, ktorý uzavrel Aliter Technologies s NATO, je vo výške 30-miliónov eur s opciou ďalšieho rozšírenia. Slováci boli úspešní v súťaži s najväčšími dodávateľmi obranných a IT technológií. Súčasťou kontraktu sú aj dodávky služieb a integrovaná logistická podpora (ILS).

„S týmto zákazníkom sme v posledných rokoch podpísali už viacero multimiliónových kontraktov, no ani jeden z nich nebol takýto veľký. Je to obrovská česť, ale aj záväzok pre našu spoločnosť,“ dodal Peter Dostál.

Zdroj: Tlačová správa Aliter Technologies

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá