Na lietadlo si ani nespomenieš. Náš sused predstavil vlak, ktorý je snom cestovateľov

  • Nočné vlaky známej železničnej spoločnosti prichádzajú s novinkou
  • Tá je zameraná predovšetkým na sólo cestujúcich, ktorí dostanú vlastný priestor
Nočný vlak
Nočné vlaky prichádzajú s veľkou novinkou, Reprofoto: Instagram/nachtzug_nightjet
  • Nočné vlaky známej železničnej spoločnosti prichádzajú s novinkou
  • Tá je zameraná predovšetkým na sólo cestujúcich, ktorí dostanú vlastný priestor

Nočné vlaky rakúskej štátnej železnice ÖBB prichádzajú na trh s veľkou novinkou. Tá bude zameraná predovšetkým na sólo cestovateľov. Uprostred novších a lepších všestranných služieb vyniká práve jedna vec.

Ide o samostatné lôžka, ktoré cestujúcim poskytnú dokonalé súkromie počas celej vlakovej trasy. Na výber bude taktiež kupé pre dvoch s vlastnou kúpeľňou.

Ako sme už spomenuli, nové vlaky majú moderný dizajn, viac súkromia a viac zariadení. Ich kapacitu prezentuje sedem vozňov, do ktorých sa pohodlne zmestí 254 cestujúcich. 

A zdá sa, že dostanú zásadný upgrade. V lôžkových vozňoch všetky kupé obsahujú vlastné sociálne zariadenie, vrátane sprchy.

Postele budú fixné, od čoho si ÖBB sľubuje väčšiu pohodlnosť. Nové vlaky tiež poskytnú viac miesta pre objemnú batožinu, vrátane športového vybavenia, kočíkov a šiestich miest na bicykle.

Cestujúci si môžu vybrať z kupé s vlastnou kúpeľňou, v ktorých sa vyspia dvaja (na poschodových posteliach) v priestoroch Comfort Plus alebo Comfort (druhý je o niečo menej priestranný).

Skutočná inovácia však spočíva v takzvaných Mini Cabins – samostatných lôžkach v ležadlových vozňoch, naukladaných na seba v dvoch vrstvách, ako nocľaháreň, v ktorej si každý môže pripraviť svoj súkromný priestor.

Samostatní cestujúci získajú svoje súkromie, spolu s tesným, ale praktickým priestorom, so zrkadlom v skladacom raňajkovom stolíku, lampou na čítanie, úložným priestorom a skrinkami na topánky a tašky.

Nočné vlaky s novinkami zmenia definíciu cestovania po železnici

Všetky nové nočné vlak budú vybavené aj bezbariérovým ​​ležadlom, na ktorom v prípade potreby prespia až dvaja vozičkári plus dvaja ďalší ľudia. Samozrejmosťou je aj bezbariérová a prístupná toaleta.

Nočné vlaky sa v Európe postupne začínajú vracať do módy vďaka svojej nízkej uhlíkovej stope. Po rokoch zanedbávania teraz prevádzkovatelia masívne investujú do výmeny svojich zastaraných koľajových vozidiel.

Leonore Gewessler, rakúska ministerka pre opatrenia v oblasti klímy, pre CNN uviedla, že nové vlaky dávajú jasne najavo, že budúcnosť cestovania na krátke a stredné vzdialenosti patrí vlakom.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ÖBB_Nightjet (@nachtzug_nightjet)

„Jazdiť vlakom znamená chrániť klímu. To platí najmä pre nočné vlaky. Preto spoločne pracujeme na ďalšom rozširovaní európskej siete nočných vlakov,“ uviedla vo vyhlásení.

„Večer nastúpiť vo Viedni a na druhý deň ráno sa svieži zobudiť v inej európskej metropole… bude v budúcnosti ešte jednoduchšie a pohodlnejšie,“ dodala na záver.

Vlaky schválili na používanie v Rakúsku, Nemecku, Taliansku, Švajčiarsku a Holandsku. Do prevádzky ich podľa plánu uvedú 10. decembra. Konkrétne na linkách Viedeň – Hamburg a Innsbruck – Hamburg. Začiatok predaja lístkov bol naplánovaný na 11. októbra.

Spoločnosť ÖBB, ktorá tento rok oslavuje storočnicu, má teraz najväčšiu európsku flotilu lôžkových vlakov, ktoré premávajú po celom kontinente.

Zdroje: CNN, ÖBB, YouTube/railcc

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá