Na Malte ti dajú aj 200 eur len tak. Stačí sem prísť na dovolenku a ubytovať sa v hoteli

  • Malta sa rozhodla o turistov zabojovať. Keď tento ostrov navštíviš v lete, dostaneš zaujímavé vreckové
  • Čím menej hviezdičiek hotel má, tým dostaneš menej peňazí
  • Príspevok 200 eur na osobu dostanú turisti, ktorí si objednajú trojdňový pobyt v päťhviezdičkovom hoteli
  • Turizmus im klesol o viac ako 80 % od zistenia koronavírusu v marci 2020
malta
Pixabay/ mchlangva
  • Malta sa rozhodla o turistov zabojovať. Keď tento ostrov navštíviš v lete, dostaneš zaujímavé vreckové
  • Čím menej hviezdičiek hotel má, tým dostaneš menej peňazí
  • Príspevok 200 eur na osobu dostanú turisti, ktorí si objednajú trojdňový pobyt v päťhviezdičkovom hoteli
  • Turizmus im klesol o viac ako 80 % od zistenia koronavírusu v marci 2020

Koronakríza ničí turizmus. Pre krajiny, ktoré sa spoliehajú na príjmy z cestovného ruchu to má drastické následky. Cestovné kancelárie, ubytovacie zariadenia aj letecké spoločnosti utrpeli obrovské straty.

Aj keď mnohé krajiny zrazil koronavírus na kolená, nevzdávajú sa. Napríklad Chorvátsko chce zmeniť model cestovného ruchu. Ponúka víza pre digitálnych nomádov a heslom „Chorvátsko je tvoja nová kancelária“ chce slnečná krajina prilákať digitálnych nomádov z celého sveta, aby ju navštívili za účelom dlhodobého pobytu. Okrem Chorvátska víza pre digitálnych nomádov zaviedlo aj Estónsko.

Čarovná ostrovná krajina Malta sa rozhodla prilákať turistov zase tým, že im dá vreckové. Vládny program len pred pár dňami predstavil minister pre cestovný ruch Clayton Bartolo.

Home office pri mori? Z Chorvátska sa stáva domov digitálnych nomádov. Musíš splniť tieto podmienky

Turizmus rapídne klesol

Údaje Svetovej rady pre cestovný ruch ukazujú, že turistický priemysel tvorí až 27 % výkonu maltskej ekonomiky. Krajina prilákala v roku 2019 viac ako 2,7 milióna zahraničných návštevníkov, ale čísla sa minulý koronavírusu rapídne znížili. Turizmus tak klesol o viac ako 80 % od zistenia koronavírusu v marci 2020.

Podľa Reuters najväčší príspevok, teda 200 eur na osobu, dostanú tí turisti, ktorí si objednajú aspoň trojdňový pobyt v päťhviezdičkovom hoteli. Kto sa rozhodne pre štvorhviezdičkový hotel dostane 150 eur a tí, ktorí si rezervujú trojhviezdičkový hotel, dostanú 100 eur. Rozpočet programu je však obmedzený.

Breaking news informuje, že vláda na program vyhradila zatiaľ 3,5 milióna eur, pričom to nie je záruka, že sa rozpočet po vyčerpaní peňazí zvýši. Hotely sa musia do vládneho programu prihlásiť a vreckové budú spolufinancovať. Vreckové platí na pobyty uskutočnené od 1. júna 2021.

zdroj: pexels/christophe Faugere

Letný cestovný ruch je pre ekonomiku ostrovného štátu ležiaceho v Stredozemnom mori zásadný. „Cieľom tejto schémy je uviesť maltské hotely do konkurenčného postavenia pri opätovnom spustenú medzinárodného cestovného ruchu,“ povedal Clayton Bartolo.

Nalákať chcú najmä Britov

Podľa informácií portálu Pelipecky podporu dostanú len návštevníci, ktorí si naplánujú pobyt od 1. júna a 10-percentný bonus vyplatia turistom, ktorí sa rozhodnú ubytovať mimo hlavného ostrova.

Tamojšia vláda, podobne ako iné krajiny na juhu Európy, podporuje zavedenie očkovacích certifikátov. Nalákať ale chce aj turistov z Británie, ktorí tvorili tretiu najväčšiu skupinu zahraničných návštevníkov. Úrady poukazujú, že cez 40 %obyvateľov Malty dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti COVIDU-19, čo je jeden z najvyšších údajov v Európskej únii.

Zdroje: Reuters, Breaking news, Pelipecky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech