Na Mazureka je podané trestné oznámenie, dôvodom sú hoaxy o Vrútkach. Rasovú nenávisť netolerujeme, odkazuje Benčík

  • Benčík sa domnieva, že Milan Mazurek sa v súvislosti s tragickou udalosťou vo Vrútkach dopustil viacerých trestných činov
  • Poslanec ĽSNS sa k obvineniu odmietol vyjadriť
mazurek
TASR/Pavol Zachar
  • Benčík sa domnieva, že Milan Mazurek sa v súvislosti s tragickou udalosťou vo Vrútkach dopustil viacerých trestných činov
  • Poslanec ĽSNS sa k obvineniu odmietol vyjadriť

Koaličný poslanec Národnej rady SR Ján Benčík, poslanec strany Za ľudí podáva trestné oznámenie na opozičného poslanca Milana Mazureka zo strany ĽSNS za hanobenie národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a za šírenie poplašnej správy. Agentúru SITA o tom informovala Benčíkova asistentka Slavomíra Henčeková.

Koaličný poslanec sa domnieva, že Mazurek sa v súvislosti s tragickou udalosťou vo Vrútkach dopustil viacerých trestných činov. Orgány činné v trestnom konaní preto v tejto súvislosti žiada o preverenie podozrení.

Mazurekove tvrdenia poprela polícia

Mazurek reagoval pred týždňom, 11. júna na tragickú udalosť z Vrútok statusom na Facebooku. V ňom podľa Benčíka písal o útočníkovi s nožom ako o príslušníkovi diskriminovanej menšiny, teda Rómovi. Polícia neskôr poprela, že by bol útočníkom Róm.

Napriek tomu v šírení nenávisti a klamstva pokračoval aj v relácii na Kulturblogu. Jeho status bol neskôr zmazaný spoločnosťou Facebook pre porušenie noriem komunity. Príspevok pred zmazaním nazbieral podľa informácií v médiách viac ako 820 zdieľaní,“ priblížil Benčík.

zdroj: TASR/Jakub Kotian

Na Mazureka preto podal trestné oznámenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a za šírenie poplašnej správy.

Nenávisť netoletujeme!

Ako poslanec parlamentu sa zároveň obrátil na mandátový a imunitný výbor s návrhom na začatie disciplinárneho stíhania. Mazurek sa vo svojom poslaneckom sľube zaviazal dodržiavať ústavu a zákony, no svojimi skutkami svoj sľub podľa Benčíka závažne porušil.

Útočník z Vrútok nebol ani feťák a ani Róm. Poslanec ĽSNS Mazurek opäť šíri hoax

Nebudem tolerovať rasovú neznášanlivosť. Nebudem tolerovať zneužívania tragickej udalosti na vytĺkanie politického kapitálu. Nebudem tolerovať šírenie poplašných správ. Budem sa voči tomu, naopak, vymedzovať všetkými dostupnými spôsobmi,“ uzavrel Benčík.

Mazurek sa k danej veci nebude vyjadrovať. Ako agentúru SITA informoval hovorca Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) a poslanec NR SR za stranu Ondrej Ďurica, Mazurek je pripravený podať vysvetlenie príslušným orgánom.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech