Na Nový Zéland sa vrátila korona. Po 25 dňoch hlásia nové prípady

  • Z Nového Zélandu hlásia po 25 dňoch nové prípady nákazy koronavírusom
  • Podľa agentúry Reuters ide o dve ženy, ktoré navštívili umierajúceho rodiča v hlavnom meste Wellington
Jacinda Ardernová nový zéland
TASR/AP/Nick Perry
  • Z Nového Zélandu hlásia po 25 dňoch nové prípady nákazy koronavírusom
  • Podľa agentúry Reuters ide o dve ženy, ktoré navštívili umierajúceho rodiča v hlavnom meste Wellington

Nový Zéland potvrdil v utorok dva nové prípady nákazy novým koronavírusom po 25 dňoch, informovalo tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

Podľa agentúry Reuters ide o dve ženy, ktoré navštívili umierajúceho rodiča v hlavnom meste Wellington. Obe ženy pricestovali na Nový Zéland z Británie 7. júna.

Krajina tak zaznamenala celkovo 1506 prípadov ochorenia COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, z toho 22 úmrtí.

Po viac ako týždni máme opäť nula nových prípadov koronavírusu, výrazne pribudlo vyliečených

Ako napísala agentúra AFP, Nový Zéland s piatimi miliónmi obyvateľov, nachádzajúci sa v južnej oblasti Tichého oceánu, minulý týždeň oznámil, že eliminoval prenos vírusu v komunite. Stal sa tak jednou z prvých krajín na svete, ktoré sa začali vracať k normálnemu životu ako pred pandémiou.

V dôsledku toho v krajine zrušili obmedzenia prijaté v súvislosti s koronavírusom vrátane dodržiavania sociálneho odstupu a limitovaného počtu osôb na verejných zhromaždeniach. Prísne hraničné kontroly však zostali v platnosti.

Premiérka Jacinda Ardernová v pondelok uviedla, že nevyhlásila, že krajina je už bez koronavírusu, pretože podľa nej „Nový Zéland bude mať v budúcnosti ďalšie prípady“ nákazy v súvislosti s návratom Novozélanďanov zo zahraničia.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK