Na predaj je exkluzívny palác z filmu Krstný otec. Kúpiť si môžeš aj vilu s kinosálou za pol milióna

  • Na Sicílii je v ponuke nehnuteľnosť, na ktorú si budú brúsiť zuby najmä fanúšikovia kultového filmu Krstný otec
  • Jeho cena sa vyšplhala na niekoľko miliónov eur
Movieposters2.com, Sotheby's
  • Na Sicílii je v ponuke nehnuteľnosť, na ktorú si budú brúsiť zuby najmä fanúšikovia kultového filmu Krstný otec
  • Jeho cena sa vyšplhala na niekoľko miliónov eur

Sicília je najväčší a najľudnatejší ostrov v Stredozemnom mori. Nájdeš tu dlhé biele pláže lemované tyrkysovými plytčinami, ale aj dve sopky. Niet pochýb, že táto destinácia nemá núdzu o turistické atrakcie.

Niektoré z nich dokonca potešia nielen nadšencov pamiatok, umenia, krásnych výhľadov a dobrého jedla. Aj filmoví nadšenci si majú na talianskom ostrove čo obzerať. Najnovšie sa tu dokonca naskytla možnosť kúpiť palác, v ktorom sa natáčal film Krstný otec III.

Palác Castello Scammacca, tiež známy ako Castello Pennisi di Floristella, predstavuje rezidenciu z devätnásteho storočia. Postavená je v gotickom štýle a stojí na námestí Agostino v meste Acireale vo východnej Sicílii, neďaleko sopky Etna.

Pôvodnými majiteľmi paláca a prislúchajúceho majetku okolo neho boli baróni Scammacca.

Barón Agostino Pennisi di Floristella následne poveril architekta Guiseppe Patricola, aby navrhol nové sídlo.

zdroj: Sotheby's

Stavba bola dokončená v roku 1882. V roku 1905 vyzdobili interiér nádherné fresky od Guiseppe Sciutiho. 

Počas 2. svetovej vojny budovu obsadil ozbrojené sily nacistického Nemecka, no bombardovanie jej našťastie veľmi neublížilo. Potom ho od Nemcov prevzali Angličania a od tohto času palác neustále menil majiteľov, no nik z nich mu neprinavrátil zašlú noblesu.

zdroj: Sotheby's

Palác Castello Scammacca získal svoju 5-minútovú slávu po tom, čo sa režisér Francis Ford Copolla rozhodol využiť jeho veľkolepé interiéry ako kulisu v treťom filme o Krstnom otcovi  z roku 1990. Al Pacino tu hral rolu dona Michaela Corleoneho.

zdroj: Sotheby's

Dnes je palác na predaj. Aukčná sieň Sotheby’s ho ponúka za 6 miliónov eur. Za túto sumu získa záujemca komplex s rozlohou viac ako 4 000 metrov štvorcových. Nachádza sa tu spolu 22 spální, 8 kúpeľní, súkromná kaplnka, vinica, majestátna knižnica, umelecký ateliér aj rozsiahly park.

zdroj: Sotheby's

Pre filmových fanúšikov, ktorí túžia po poriadnom luxuse, je aktuálne k dispozícii aj mega vila v Arizone. Jej klenotom je 10-miestne domáce kino s gigantickou 160-palcovou obrazovkou, ktorej výstavba stála ohromujúcich 500 000 dolárov.

zdroj: AZing Realty Mediaa

Honosnú vilu na predaj ponúka Fred Green, bývalý investičný manažér na Wall Street, ktorý založil Westchester Capital Management. Spolu s manželkou tu kúpili pozemok pre dom ešte v roku 2005 za 3,5 milióna dolárov.

Stavba nehnuteľnosti im zabrala tri roky, povedali pre The Wall Street Journal. Vo vile teraz nájdeš 11 kúpeľní, wellness a infinity bazén s nekonečným okrajom.

„Bol som odhodlaný vybudovať najmodernejšie divadlo, pretože chcem zažiť filmy za najlepších možných okolností a najlepším možným spôsobom,“ povedal 75-ročný Green pre The Wall Street Journal. 

Okrem výberu výnimočne veľkej obrazovky na sledovanie vybavil miestnosť aj 17 rôznymi reproduktormi. „Bol akusticky navrhnutý tak, aby ste nepočuli zvuky zo zvyšku domu.“

zdroj: AZing Realty Mediaa

Dom sa nachádza v pohorí McDowell Mountains a má podlahy, ktorých vytvorenie a položenie trvalo štyri mesiace, pretože sú zo vzácneho dreveného masívu.

Za povšimnutie stoja aj samotné steny, ktoré sú z benátskej omietky. Nechýba tu ani vínna pivnica, do ktorej sa zmestí až 2 000 fliaš. V celom areáli nájdeš niekoľko luxusných salónikov, terás a fontán a dokonca je tu aj garáž pre šesť áut. Nehnuteľnosť je na predaj za 16 miliónov dolárov.

Najväčšia a najdrahšia moderná vila v Amerike bude na predaj. Z cenovky sa ti zatočí hlava, no o záujemcov nie je núdza

Stále je to malá suma oproti cene za najväčšiu a najdrahšiu modernú vilu v Amerike. Majestátna vila nazývaná „The One“ sa nachádza v prepychovej štvrti Bel Air v Los Angeles. Jej rozloha je takmer 10-tisíc metrov štvorcových a aktuálne smeruje do aukcie za 295 miliónov dolárov.

Dražba sa má uskutočniť online na platforme Concierge Auctions a potrvá od 7. februára do 10. februára. Ak sa nehnuteľnosť vydraží za požadovanú cenu, bude to najdrahšie predaný dom v Amerike a zároveň najväčšia online kúpa vôbec.

Zdroje: Mansion Global, The Wall Street Journal, Sotheby

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá