Na scéne je nový mutant delty a omikronu. „Deltakron“ zalarmoval Cyprus

  • Varianty koronavírusu delta a omikron spoločne zmutovali
  • Nový variant má prezývku deltakron, je podobný detle, no nesie 10 mutácií z omikronu
AKTUALNA SPRAVA, SVET STARTITUP (1)
  • Varianty koronavírusu delta a omikron spoločne zmutovali
  • Nový variant má prezývku deltakron, je podobný detle, no nesie 10 mutácií z omikronu

Cyprus ohlásil výskyt nového variantu koronavírusu, ktorému dali dočasne prezývku deltakron. Jeho základ má byť vysoko podobný variantu delta, no nesie v sebe aj mutácie z omikronu. Podľa aktuálnych informácií by ich malo byť 10.

Viac informácií o novom variante plánuje cyperské ministerstvo zdravotníctva oznámiť začiatkom týždňa na tlačovej konferencii. Vedecký názov nového variantu zatiaľ nezverejnili, informuje The Jerusalem post.

Dr. Leondios Kostrikis, vedúci laboratória biotechnológie a molekulárnej virológie na Cyperskej univerzite, podľa Zee News India uviedol, že frekvencia mutácie medzi hospitalizovanými pacientmi je vyššia a môže poukazovať na koreláciu medzi novým variantom a hospitalizáciami.

Nový variant bol potvrdený v 25 vzorkách odobratých na Cypre. 11 vzoriek pochádzalo od ľudí, ktorí boli hospitalizovaní kvôli vírusu, zatiaľ čo 14 pochádzalo od nehospitalizovaných infikovaných.

„Prelomový výskum a zistenia tímu Dr. Kostrikisa nás robia hrdými na našich vedcov, pretože tento výskum posúva Cyprus na medzinárodnú mapu, pokiaľ ide o zdravotné záležitosti,“ povedal Hadjipandelas podľa Cyprus Mail. Vedci aktuálne zastávajú názor, že nie je potrebné sa daného variantu obávať.

Zdroje: The Jerusalem Post, Zee News India

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie