Na scénu mieri nový ChatGPT-5: Vieme, čo prinesie, kedy bude dostupný a aká bude jeho cena

  • Ďalšia verzia ChatGPT by mala prísť už v lete
  • Pri komunikácii s ním by si mal mať pocit, že hovoríš s reálnou osobou
AI
Canva/Cottonbro studio, Just-super
  • Ďalšia verzia ChatGPT by mala prísť už v lete
  • Pri komunikácii s ním by si mal mať pocit, že hovoríš s reálnou osobou

Umelá inteligencia alebo tiež Artificial intelligence (AI) je čosi, s čím sme sa už v dnešnej dobe naučili žiť. Pomáha študentom pri písaní bakalárskych prác, programátorom pri zostavovaní kódu či generuje takmer reálne fotografie.

Chatboty ti vedia značne zjednodušiť život, napríklad dokážu zostaviť tréningový plán, dokážu generovať text či prekladať do iných jazykov. Jedným z nich je aj ChatGPT z dielne spoločnosti OpenAI. Tento chatbot využíva rozsiahle množstvo dát na to, aby sa naučil generovať text na základe poskytnutých vstupov.

Práve na jeho vylepšenú verziu sa môžeš tešiť už toto leto. Startitup ti prináša stručný prehľad toho, čo zatiaľ vieme.

Kedy príde na trh?

Vývojár OpenAI pracuje aktuálne na vydaní výkonnejšej verzie, a to konkrétne na ChatGPT-5. Nového modelu by si sa podľa The Standard mal dočkať už v polovici tohto roka. Oznámiť to mali dva dôveryhodné zdroje pre Business Insider. Britský portál tiež píše, že ešte pred jeho spustením niektoré podniky údajne vyskúšali demo nástroja, čo im umožnilo otestovať jeho vylepšené schopnosti. Prezrádzajú, že by mal byť dokonca inteligentnejší ako človek. 

Možno sa pýtaš, kam až sa môže ChatGPT posunúť, keď už jeho predchádzajúca verzia vyvolávala otázky, či neoberie ľudí o prácu. Najzávažnejšou otázkou je ale to, kedy konečne uzrie svetlo sveta? Generálneho riaditeľa spoločnosti OpenAI Sama Altmana touto otázkou trápia novinári po celom svete, konkrétny dátum ale neuvádza.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: ChatGPT-5, The Standard, ChatGPT-5, Ars Technica, Readwrite, Archív Startitup, Fontech, Ui42, YouTube/Lex Fridman, YouTube/Bill Gates

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá