Na slovenskej vysokej škole bude prednášať Plačková. Študenti sa proti tomu búria

  • Na jednu z vysokých škôl bola pozvaná Zuzana Plačková
  • Študenti takúto prednášku kritizujú
Ilustračná foto
Ilustračná foto, archív Zuzana Plačková, Unsplash/Product School
  • Na jednu z vysokých škôl bola pozvaná Zuzana Plačková
  • Študenti takúto prednášku kritizujú

Súkromná vysoká škola University College Prague (UCP) si na prednášku o podnikaní a sociálnych sietí pozvala známu influencerku Zuzanu Strausz Plačkovú. O skutočnosti informoval portál Refresher.

Napriek tomu, že študenti tejto vysokej školy tvrdia, že Plačková ako prednášajúca osoba na akademickú pôdu nepatrí, vedenie školy má na to celkom iný názor. Portál Refresher kontaktoval vedenie školy, ktoré Zuzanu Plačkovú v reakciách prirovnalo k hosťom ako Celeste Buckingham či Zuzana Čaputová. Dodali, že prednáška pre študentov nie je povinná.

Študenti začali s vedením školy po ohlásení takejto prednášky protestovať. „Nechceme kaziť meno školy a náš cieľ je predísť tejto prednáške, ktorá by mohla byť propagovaná na jej sociálnych sieťach,“ povedala portálu v mailovej komunikácii študentka University College Prague v Bratislave. Ako im povedala, nechce, aby Zuzana Plačková o Univerzite hovorila na svojom Instagrame.

Študentka portálu poskytla aj dotazník, v ktorom až 80 študentov uviedlo, že nesúhlasí s udalosťou – prednáška s Plačkovou. Vedenie si podľa informácií malo Plačkovú pozvať a vybrať samo bez toho, aby to konzultovali so študentmi.

Podivné veci na sociálnych sieťach

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: Refresher

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá