Na Slovensko mieri nová sieť predajní s drogériou. Spája sa s legendárnou Biedronkou

  • Kým sa však v Česku otvorila prvá predajňa, najprv vznikol e-shop
  • Podobne to bude aj na Slovensku
drogeria
Ilustračný obrázok, Unsplash/Sulis Maulida
  • Kým sa však v Česku otvorila prvá predajňa, najprv vznikol e-shop
  • Podobne to bude aj na Slovensku

Americký reťazec rýchleho občerstvenia Five Guys bol založený v roku 1986 v meste Arlington, štáte Virginia, Američanom Jerrym Murrellom. Reťazec, známy predovšetkým svojimi hamburgrami a hranolkami, varenými v arašidovom oleji, mieri aj k našim severozápadným susedom.

Hlavné mesto jedného z našich susedov má dokonca patriť medzi prioritné destinácie, v ktorých chcú Five Guys pokračovať vo svojom rozmachu. Dočkať by sa však malo aj Slovensko, a to už v najbližších rokoch.

Značka sa za takmer 40 rokov svojej histórie z Arlingtonu rozšírila do celého sveta a má otvorených vyše 1 800 pobočiek. Ako sme ťa informovali v tomto článku, dve z jeho európskych pobočiek môžeš navštíviť aj v susednej Viedni, a to priamo v centre mesta.

S vysokou pravdepodobnosťou sa svojej prvej pobočky dočká aj Česko. Nadnárodný investičný holding Monterock International, ktorý sa sústredí na oblasti nehnuteľností, pohostinstva a gastronómie, kúpil luxemburskú firmu FG Central Group. Tá doposiaľ držala franšízové práva na značku Five Guys v krajinách stredovýchodnej Európy a stojí aj za pobočkami Five Guys v Rakúsku.

Monterock tak koncom októbra získal možnosť posunúť rozvoj siete prevádzok na vyššiu úroveň. Nové reštaurácie by mohli pribudnúť v Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, v Česku i na Slovensku. Spoločnosť totiž Prahu zaradila do zoznamu hlavných destinácií, na ktoré sa chce zamerať prioritne. 

Za jedlo si priplatíme

Na sociálnej sieti to potvrdil aj šéf holdingu Petros Stathis, ktorý spomenul, že sa česká metropola môže na novú Five Guys pobočku tešiť už budúci rok. 

„Pripravte sa na pikantný rok 2024, kedy otvoríme nové miesta v Rakúsku a vydáme sa na náš debut v Prahe! Do roku 2028 sa ikonická červeno-biela výzdoba a kompletný zážitok Five Guys rozšíria pre ešte viac ľudí v celej strednej a východnej Európe. Ultimátna cesta k hamburgeru a hranolkám je zaručená,“ píše.

Nepriamo tak naznačil, že by sme sa v najbližších rokoch mohli dočkať aj prvej slovenskej pobočky, a to aj napriek tomu, že Slováci radi navštevujú siete prevádzok KFC, Burger King, Pizza Hut, Domino’s Pizza, Starbucks či McDonald’s. Posledná spomínaná svetoznáma spoločnosť má u nás už 42 pobočiek.

Ceny sú však pre peňaženky Slovákov nadštandardné. Hamburger stojí 12 eur, cheeseburger 13 eur a malé hranolky 5,50 eura, pričom väčšie sú ešte o euro drahšie, informuje tvnoviny.sk.

Zdroje: tvnoviny.sk, iDnes.cz, Parameter

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá