Na Slovensko prichádzajú horúčavy až 35 stupňov. Tu sa môžeš schladiť pri surfovaní či vylihovaní pri vode

  • O niekoľko dní sa Slovensko pravdepodobne dočká horúceho leta
  • Vieš kam sa ísť ochladiť alebo zažiť adrenalín?
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/wakesurfdomasa, instagram/extreme_park_zilina
  • O niekoľko dní sa Slovensko pravdepodobne dočká horúceho leta
  • Vieš kam sa ísť ochladiť alebo zažiť adrenalín?

Predpovede počasia uvádzajú, že budúci týždeň nám bude pot doslova tiecť aj ušami. Budúci týždeň očakávajú meteorológovia nástup prvej vlny horúčav v tomto roku. Začať by sa mohla už v utorok, prípadne v stredu (15. – 16. 6.), a trvať by mala minimálne do konca budúceho týždňa, informuje TASR.

Slovensko zažije v najbližších dňoch prvé horúce dni v tomto roku, keď sa teplota vzduchu môže vyšplhať na 35 stupňov Celzia. Na svojom webe o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). 

Ak teda premýšľaš, kde by si sa mohol ísť schladiť a navodiť si atmosféru dovolenky pri mori, ponúkneme si niekoľko tipov, ktoré by mohli zahasiť tvoju dilemu.

Beach Club Košice

Nakoľko pri vymenúvaní možností vždy začíname atrakciami v okolí Bratislavy, dnes trošku zmeníme zachovaný trend. Ako prvé ti predstavíme miesto, ktoré leží v metropole východu.

Košičania by ti pravdepodobne poradili mimoriadne populárny Beach Club. Ten funguje už od roku 2014 a okrem skvelých obedov ti ponúka aj bazén a mestskú pláž! Môžeš si zahrať volejbal a dokonca aj petang. A vstup je zdarma.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ♡︎𝒩𝒶𝓉𝒶𝓁𝓎♡︎ (@natalialiscinska)

Extreme park Žilina

Ak nepatríš do tímu „povaľačov,“ určite sa touto lokalitou nadchneš. Športovo oddychový areál v Žiline, totiž spája aktívny životný štýl a zábavu s príjemným oddychom a kvalitnou gastronómiou. Areál sa nachádza pri Vodnom diele Žilina, kde nájdeš v ňom plážové ihriská, indoorové a outdoorové fitness centrum, detské mestečko, oddychové zóny, reštauráciu aj plážový bar.

Ak si sa doposiaľ neodvážil postaviť sa na obľúbený paddleboard, v Žiline budeš mať dokonalú príležitosť. Ak by sa ti prostredie zapáčilo a chcel by si zostať až do rána bieleho, pokojne tak môžeš spraviť. S priateľmi sa totiž môžeš zabaviť aj počas niektorých z ich Open Air parties.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa eXtreme park (@extreme_park_zilina)

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa eXtreme park (@extreme_park_zilina)

Teplý vrch

Pri nočnom živote a zabávaní sa s ním spojenom ešte na moment ostaneme. Ďaľšou možnosťou v poradí je Teplý vrch. Ten sa nachádza neďaleko Rimavskej Soboty na rieke Blh, kde vznikla najteplejšia vodná plocha na Slovensku.

Leto je konečne tu! Priprav sa na poriadne až tropické horúčavy, trvať budú dlho

Vodná nádrž Teplý vrch patrí k najviac vyhľadávaným. Turisti navštevujú najmä východné pobrežie. V lete sa tu konajú rôzne kultúrne podujatia a koncerty. Môžeš si vybrať z pieskovej, kamienkovej aj trávnatej pláže. Ak túžiš po pravom dobrodružstve, môžeš si miesto penziónu alebo hotela zvoliť kemping alebo chatu priamo pri pláži. Nájdeš tu reštaurácie, tobogán aj požičovňu športových potrieb.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nelly🇸🇰 (@nellyy.go)

Autokemping Tíšava Veľká Domaša

Je vôbec nutné objasňovať, čo ťa čaká na Domaši? Lokalita už je predsa medzi dovolenkovými destináciami na Slovensku ostrieľaným hráčom. Voda má 23 stupňov a krásny plynulý vstup do nej. Kempuješ, kúpeš sa a užívaš leto. To je Veľká Domaša a Tíšava je jednou z najkrajších jej častí.

Ak sa ti zažiada namiesto vylihovania na lehátku poriadneho adrenalínu, vedz že ani surfovanie na Domaši nie je nijakým problémom.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Wake & Surf Domasa (@wakesurfdomasa)

Tyršák

Piesková pláž v centre Bratislavy? Pre miestnych Tyršák nebude nijakou novinkou. „Miesto, ktoré Bratislavčania poznali ako zanedbané parkovisko po bývalom Lunaparku, opäť ožíva zábavou! Našou snahou bolo pretvoriť priestor pod Starým mostom, aby slúžil všetkým. Chceli sme mu opäť vdýchnuť život,“ píše sa na oficiálnom webe.

A veruže mu aj život vdýchli! A vdýchnu ho aj tebe ak sa rozhodneš napríklad pre ich večernú yogu či kvalitnú gastronómiu.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tyršák (@tyrsak.sk)

Horúčavy budú trvať dlhšie

Leto v klimatickom pásme Slovenska teplotne vrcholí počas júla a augusta. Podľa meteorológov však vplyvom klimatických zmien možno očakávať čoraz častejší výskyt horúcich dní v júni, píše SITA.

Absolútne júnové maximum teploty vzduchu na Slovensku s hodnotou 38,2 stupňa bolo namerané 30. júna 2012 v Slovenskom Grobe (okres Pezinok). Meteorológovia však podotýkajú, že nameraná teplota je výrazne vyššia v porovnaní s teplotami nameranými v rovnaký deň na iných staniciach. Vo Veľkých Ripňanoch (okres Topoľčany) bolo vtedy 37 stupňov. V Hurbanove 22. júna 2000 namerali 37,5 stupňa, 28. júna 1935 v Rimavskej Sobote zaznamenali 37,4 stupňa. V Kráľovej pri Senci bolo 23. júna 2002 nameraných 37,1 stupňa. Teplota prekračujúca 36 stupňov bola na Slovensku zaznamenaná aj v rokoch 1950, 1967, 1994, 1998, 2003, 2014, 2016 a 2019.

Medzi teplotnými minimami SHMÚ eviduje najvyššiu júnovú hodnotu z 25. júna 2016 v Kuchyni (okres Malacky), kde v daný deň teplota vzduchu neklesla pod 25 stupňov Celzia. Júnové denné minimum aspoň 24 stupňov zaznamenali aj v rokoch 1998, 2000, 2010 a 2013.

Teplotné rekordy

Bezprecedentná situácia z hľadiska neprerušeného trvania letných dní, počas ktorých sa najvyššia denná teplota vyšplhala aspoň na 25 stupňov, sa na Slovensku vyskytla v roku 2019. Na šiestich meteorologických staniciach v Slovenskom Grobe, Žihárci (okres Šaľa), Topoľčanoch, Hurbanove, Mužli (okres Nové Zámky) a Sliači (okres Zvolen) bolo nameraných viac ako 25 stupňov počas všetkých 30 júnových dní. Celkovo 13-krát bolo na Slovensku v júni zaznamenaných 10 tropických dní za sebou, keď teplota vzduchu dosiahla v daný deň 30 stupňov a viac. V roku 2003 bolo zaznamenaných 11 tropických dní za sebou.

Rekord padol v roku 1964 v Lelesi (okres Trebišov), kde medzi 11. a 22. júnom zaznamenali meteorológovia teplotu nad 30 stupňov Celzia 12 dní po sebe. SHMÚ uviedlo, že počet tropických dní sa vtedy mohol dokonca natiahnuť na 19, „šnúru“ však prerušil jeden deň, kedy teplota klesla na 29 stupňov. Podľa SHMÚ by sa takáto séria tropických dní zaradila medzi najdlhšie vôbec, v rámci celého roka. Najdlhší výskyt tropických dní v júni z pohľadu celej krajiny bol evidovaný v roku 2007, keď bola každý deň počas 18 dní (5. až 22. júna) niekde na Slovensku zaznamenaná teplota nad 30 stupňov.

Zdroje: Facebook/Beach Club, Extreme park Žilina, kam na vylet, domasakemp.sk, tyrsak.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK