Na Slovensko sa valí výrazná zmena počasia, čakaj búrky aj mrazy. Príde už o pár hodín

  • K zmenám by malo dôjsť už počas nasledujúcich hodín
  • Toto počasie môže viesť k škodám
počasie, búrky
Ilustračný obrázok, Unsplash/Max LaRochelle, Jon Ly
  • K zmenám by malo dôjsť už počas nasledujúcich hodín
  • Toto počasie môže viesť k škodám

Počasie, ktoré na Slovensku čoskoro zažijeme, bude veľmi turbulentné. Portál iMeteo totiž uvádza, že hoci sa spočiatku budeme tešiť vysokým teplotám, vystriedajú ich búrky, po ktorých zas prídu mrazy.

K zmenám by malo dôjsť už počas nasledujúcich hodín, pričom jar sa v dohľadnej dobe vytratí a na chvíľu sa vráti zima. Toto počasie však môže viesť k škodám. 

Úvod týždňa bude spočiatku príjemný a slnečný. Počasie na území Slovenska je totiž pod vplyvom výbežku vyššieho tlaku, s ktorým prichádza aj zmenšená oblačnosť. V pondelok (4.3.) sa neočakávajú zrážky a teploty by mohli dosahovať vyššie úrovne ako v nedeľu. Pôjde o teploty pohybujúce sa na intervale od 11 stupňov Celzia až po 16 stupňov Celzia, no na západe je možné, že sa vyšplhajú až na 18 stupňov Celzia.

Tieto vysoké teploty sú dôsledkom tlakovej výše, ktorá sa presúva z Talianska cez Česko až do Poľska. Teplý vzduch prúdi do našej oblasti z juhozápadu po prednej strane tejto tlakovej výšky. Dnes bude preto teplo a slnečno, ale zajtra sa očakáva zmena s väčšou variabilitou počasia, pričom teplo zostane zachované.

Prídu mrazy a búrky >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: iMeteo, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá