Na Slovensko zo severu mieri „chladná vzduchová hmota“. Prinesie mrazivý zvrat (PREDPOVEĎ)

  • Ak sa dnes niekam chystáš, určite by si si mal so sebou vziať dáždnik
  • V najbližších dňoch sa priprav aj na mrazy a sneženie
Na snímke muž s lopatou a predpoveď
Muž, chladná vzduchová hmota zo severu TASR/Patrik Koreň, FB/SHMÚ
  • Ak sa dnes niekam chystáš, určite by si si mal so sebou vziať dáždnik
  • V najbližších dňoch sa priprav aj na mrazy a sneženie

Ako sme ťa už informovali, začiatok tohto týždňa začal „zhurta“. Zásadný zvrat počasia pocítila väčšina krajín strednej Európy, pričom na studenom fronte došlo aj k väčším búrkam.

Ako informuje portál iMeteo.sk, dnes dôjde k ďalšiemu studenému frontu, ktorý bude mať vplyv aj na počasie na Slovensku a prinesie vlnu škaredého počasia.

Cez Severné more a nad Pobaltie sa presúva tlaková níž RENATA. Okolo nej ide aj výrazný studený front, pričom práve ten by mal na naše územie priniesť vlnu výdatného dažďa, no najmä rázneho ochladenia.

Ak sa dnes niekam chystáš, určite by si si mal so sebou vziať dáždnik, lebo dážď bude počas dňa intenzívny, dlhotrvajúci a podľa jednotlivých lokalít aj výdatnejší. Okrem toho sa treba pripraviť na už spomínané ochladenie – maximálne teploty dosiahnu počas dneška +6 až +15 °C, ide tak o ochladenie o cca 15 °C oproti včerajšiemu doobediu.

Vo viacerých okresoch platí dnes aj výstraha pred dažďom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe. Výstraha platí pre Nitriansky kraj s výnimkou okresov Komárno a Šaľa. Na dážď upozorňujú meteorológovia aj v okresoch Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Krupina, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Partizánske, Prievidza a Turčianske Teplice.

Lokálne sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 15 až 20 milimetrov. V Nitrianskom kraji a Partizánskom platí výstraha do poludnia. Zvyšné výstrahy vydal SHMÚ do 15:00. V noci očakávajú meteorológovia miestami mráz, najmä na strednom a východnom Slovensku.

Do Európy mieri chladná hmota

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: iMeteo.sk, iMeteo.sk, TASR, FB/SHMÚ

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá