Na Slovensku máme skutočný klenot: Vie o ňom málokto, teší sa aj popularite zahraničných turistov

  • Počul si už o Čarovnej lúke?
  • Nachádza sa v Oščadnici a teší sa obrovskej popularite
  • Navštevujú ju Slováci, no aj zahraniční turisti
čarovná lúka
Čarovná lúka v Oščadnici sa teší obrovskej popularite, Instagram/Čarovná lúka
  • Počul si už o Čarovnej lúke?
  • Nachádza sa v Oščadnici a teší sa obrovskej popularite
  • Navštevujú ju Slováci, no aj zahraniční turisti

Ak hľadáš miesto, ktoré by si počas leta navštívil, máme pre teba skvelý tip. Počul si už o Čarovnej lúke? Nachádza sa v Oščadnici a teší sa obrovskej popularite. Ako totiž informuje portál My Kysuce, počas uplynulej sezóny ju navštívili tisíce ľudí.

Zaujímavosťou však je, že nešlo len o Slovákov, ale aj o ľudí z celého sveta. Návštevníci pochádzali napríklad z Austrálie, Dubaja, Česka, Poľska, no aj Egypta.

Martina Kucharčíková z Občianskeho združenia Nádej pre budúcnosť uvádza, že tento rok sa objavili problémy, kvôli ktorým museli zasiať o niečo neskôr. V dôsledku toho sa brány tohto klenotu otvoria neskôr – konkrétne na začiatku júla, keď lúka zakvitne. 

Okrem mokrej zeminy problémy narobila aj burina so všade sa rozpínajúcimi náletovými rastlinami. O tie sa však postarali špecialisti a dobrovoľníci. Práve dobrovoľníci sú podľa Kucharčíkovej pre činnosť OZ nesmierne dôležití. Hoci je odstraňovanie buriny namáhavou prácou, pre mnohých ide o relax. 

Počas tejto sezóny bude lúka rozdelená do niekoľkých sektorov. Azda najvýraznejším bude sektor z kvetov levandule či červených divých makov. V priestore však nebudú chýbať ani letničky alebo dva druhy hortenzií.

Rastlinky sú v súčasnosti malé, plnohodnotný výsledok tak bude viditeľný až v budúcom roku. Podľa Kucharčíkovej sa však bude na čo pozerať, čiže sa určite oplatí počkať.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Čarovná Lúka (@carovna_luka)

Kam cez víkend?

Čaká nás slnečný víkend, počas ktorého by bola škoda sedieť doma. Ak teda uvažuješ nad tým, kam by si počas týchto dní zašiel, máme pre teba niekoľko tipov.

V nedávnom článku sme informovali o niekoľkých miestach, ktoré by si mal určite navštíviť. 

Za zmienku určite stojí rozhľadňa v Trenčianskej Závade, ktorá ti ponúkne dychberúci výhľad na okolitú scenériu Bielych Karpát, Považského Inovca, Strážovských vrchov, a ak počasie dovolí, dovidíš až na vzdialené Martinské hole.

Ide o vyhliadkovú drevenú vežu, ktorú nájdeš na okraji lesa nad oficiálnou časťou Nemšovej. Pod touto rozhľadňou sa nachádza lúka lemovaná obrovskými stromami, ktoré svojou výškou konkurujú aj 26 metrov vysokej veži postavenej v roku 2015.

Ak si milovníkom turistiky a hôr, dávame do pozornosti hrebeňovku v Západných Tatrách. Tá je považovaná za najnáročnejšiu, no zároveň najkrajšiu. Ide o túru určenú pre skúsených, keďže v niektorých častiach je potrebné pridržať sa reťazí.

Ak chceš ísť počas víkendu na túru, no uvítal by si niečo jednoduchšie, prečítaj si tento článok, ktorý ťa možno inšpiruje.

Obľúbené sú aj prírodné hojdačky, ktoré k sebe lákajú ľudí z celej krajiny. Tí sú ochotní kvôli fotke precestovať aj stovky kilometrov.

Na hraniciach s Poľskom sa nachádza hojdačka s nádherným výhľadom na Kysuckú scenériu. Konkrétne ide o vrch Zonka, neďaleko Oščadnice.

Podľa portálu Hikemates sa k nej najjednoduchšie dostaneš z časti Lalíky. Stačí zaparkovať na parkovisku pri konečnej autobusovej zastávke a pokiaľ sa budeš držať žltej značky, do hodinky si môžeš užívať krásny výhľad.

Na vrchu Maríkovec neďaleko Púchova vznikla 30. apríla 2022 ďalšia hojdačka s panoramatickým výhľadom na Javorníky, ako aj Biele Karpaty. Z neďalekej dedinky Záriečie sa k nej dostaneš po nenáročnom chodníku za 20 minút.

Ďalšia z minuloročných nových hojdačiek vznikla pri rozhľadni Bognár nad Gelnicou. Dostať sa sem dá z okraja mestskej časti Legy, smerom z Jakloviec. Pri hojdačke sa ocitneš približne za 20 – 25 minút a ide o nenáročný výstup. Túto hojdačku odporúčame najmä pre zamilovaných.

Zdroje: My Kysuce, Startitup, Startitup, Hikemates

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá