Na Slovensku možno zatvoria aj niektoré čerpacie stanice, sľubujú však plynulosť zásobovania

  • Čerpacie stanice prosia všetkých zákazníkov, aby rešpektovali nové pravidlá
  • Zvýšené hygienické nároky sa dotýkajú aj prepravných spoločností
BeFunky-collage-3
TASR
  • Čerpacie stanice prosia všetkých zákazníkov, aby rešpektovali nové pravidlá
  • Zvýšené hygienické nároky sa dotýkajú aj prepravných spoločností

Prevádzkovatelia čerpacích staníc nevylučujú, že na Slovensku môže prísť k optimalizácii počtu otvorených čerpacích staníc. Čerpacie stanice zároveň prosia všetkých zákazníkov, aby rešpektovali nové pravidlá, ktoré si vyžaduje mimoriadna situácia v súvislosti so šírením koronavírusu a na čerpacie stanice vstupovali len s rúškom alebo prekrytím tváre látkou.

„Našou spoločnou misiou, ako zodpovedných spoločností, je zabezpečiť Slovensku, občanom a obyvateľom nepretržitý prísun palív a ďalších produktov. Pri zvýšených núdzových opatreniach prevádzkovatelia nevylučujú ani optimalizáciu počtu otvorených čerpacích staníc, avšak za tých podmienok, aby plynulosť zásobovania bola zachovaná,“ povedala riaditeľka Slovenskej asociácie petrolejárskeho priemyslu a obchodu Zuzana Oprchalová.

zdroj: Unsplash

Zvýšené hygienické nároky

„V snahe zníženia sociálneho kontaktu takisto vyzývajú na vstup do predajní v bezpečných odstupoch, pričom zákazníci by mali pri platbe uprednostniť platobné karty,“ uvádza sa ďalej v tlačovej správe. Prevádzkovatelia čerpacích staníc postupne zavádzajú zvýšené hygienické pravidlá na predajniach, zaviedli používanie ochranných prostriedkov, obmedzili ponuku gastro produktov, či zmenili otváracie hodiny.

Zvýšené hygienické nároky sa dotýkajú aj prepravných spoločností. Asociácia preto žiada všetkých vodičov medzinárodnej cezhraničnej prepravy, aby nevstupovali do priestorov čerpacích staníc bez ochranného rúška a ochranných pomôcok.

V koordinácii s Políciou SR chce takisto predísť nebezpečnému hromadeniu ľudí v priestoroch čerpacích staníc, ktorí tranzitujú cez Slovensko. Asociácia pripomína, že v mimoriadnej situácii má špeciálne postavenie spoločnosť Slovnaft, keďže jeho sieť čerpacích staníc je predmetom kritickej infraštruktúry štátu. To znamená, že zabezpečuje palivá pre záchranné a bezpečnostné zložky.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech