Na Slovensku môžu byť tisíce chorých. Nová štúdia odhaľuje, že väčšina nakazených neprejavuje žiadne príznaky

  • Čína zverejnila štatistiku pozitívnych testov na koronavírus pri pacientoch bez vonkajších príznakov
  • Zo štatistík vyplýva, že väčšina pacientov neprejavovala vonkajšie príznaky ani počas trvania infekcie
coronavirus-4959669_1920-1090x610
  • Čína zverejnila štatistiku pozitívnych testov na koronavírus pri pacientoch bez vonkajších príznakov
  • Zo štatistík vyplýva, že väčšina pacientov neprejavovala vonkajšie príznaky ani počas trvania infekcie

Čína po prvýkrát zverejnila rozpis pozitívnych testov na ochorenie COVID – 19 u pacientov, ktorí nevykazovali žiadne vonkajšie príznaky. Ukázalo sa, že tieto príznaky sa u pacientov nevyskytli ani počas trvania infekcie.

Takýchto pozitívne testovaných ľudí bolo v Číne celkovo 6 764. Podľa štatistík sa však len u 1 297 pacientov neskôr preukázali symptómy a následne boli rekvalifikovaní, ako potvrdené prípady. Informoval o tom portál Bloomberg.

Z tejto celkovej vzorky pozitívne testovaných sa v lekárskej karanténe nachádza 1 023 ľudí. Zvyšných 4 444 pacientov bolo prepustených, po tom čo sa z vírusu zotavili.

Fenomén asymptomatického prenosu

Tento fenomén je záhadnou črtou vírusu, ktorá rozširuje pandémiu oveľa rýchlejšie a širšie, ako v minulosti. V skorých fázach sa vedci domnievali, že u väčšiny pacientov sa príznaky ochorenia nakoniec dostavia.

Údaje z Číny však ukázali, že tomu tak byť nemusí a stále ostáva pomerne významná skupina ľudí, ktorí žiadne príznaky nemajú a môžu toto ochorenie šíriť ďalej bez toho, aby o tom vedeli.

Tieto asymptomatické prípady sa stále vedci snažia pochopiť. Pripustili taktiež možnosť, že pacienti, u ktorých sa zdá, že žiadne príznaky nemajú, majú v skutočnosti symptómy, o ktorých lekári ešte nevedia.

zdroj: TASR

Čína plánuje veľký prieskum, aby zistila viac o asymptomatických prípadoch

Tohto veľkého prieskumu by sa malo zúčastniť až 11 tisíc obyvateľov mesta Wu-Han, kde sa prvýkrát nákaza objavila. Obyvatelia budú vybraní náhodne z viac ako 100 mestských štvrtí.

Podľa zverejnených štatistík a odhadov je teda veľmi pravdepodobné, že celkový počet pacientov s COVID – 19, ktorí však nemajú žiadne príznaky, je vyšší ako číslo 6 764. Toto číslo totiž ukazuje na počet ľudí, ktorí boli testovaní na základe blízkeho kontaktu s už potvrdeným pacientom.

Zdroje: Bloomberg, china.com.cn, caixinglobal.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK