Počas návštevy pápeža na Slovensku sa mali covidom nakaziť desiatky cirkevných hodnostárov

  • Návšteva pápeža si vyžiadala niekoľko nakazených covidom
  • Včera zomrel apoštolský nuncius pri Európskej únii, podľa pôvodných informácií sa mal nakaziť v Šaštíne
pjimage - 2021-12-03T105341.614
TASR/Martin Baumann Horalky
  • Návšteva pápeža si vyžiadala niekoľko nakazených covidom
  • Včera zomrel apoštolský nuncius pri Európskej únii, podľa pôvodných informácií sa mal nakaziť v Šaštíne

Zosnulý taliansky arcibiskup Aldo Giordano sa nenakazil ochorením COVID-19 počas návštevy Svätého Otca na Slovensku, informuje SITA. Ako vysvetlil hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara, arcibiskup v dňoch 12. až 15. septembra 2021 Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne.

Kramara tak v mene Tlačovej kancelárie KBS reagoval na medializované informácie súvisiace s úmrtím arcibiskupa. Zároveň všetkým blízkym arcibiskupa vyjadril úprimnú sústrasť.

Hovorilo sa o Šaštíne

Apoštolský nuncius pri Európskej únii arcibiskup Aldo Giordano zomrel vo štvrtok vo veku 67 rokov na následky ochorenia COVID-19, ktoré dostal počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku, písala TASR. Pôvodne o tom informoval taliansky denník La Stampa, ako sme však písali vyššie, informácia zrejme nie je pravdivá, 

Neapolský denník Il Mattino píše, že počas záverečného dňa Františkovej návštevy na Slovensku sa v Šaštíne nakazili desiatky cirkevných hodnostárov vrátane kardinálov, medzi nimi aj vtedajší predseda Rady európskych biskupských konferencií kardinál Angelo Bagnasco a tiež niekoľko nunciov.

Ako uvádza ďalej Il Mattino, Giordano „nemal ukončený vakcinačný cyklus“. Hospitalizovaný bol na jednotke intenzívnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici v belgickom Leuvene, kde aj zomrel.

Talian Giordano sa stal vatikánskym nunciom pri EÚ v máji tohto roku, keď nahradil francúzskeho arcibiskupa Alaina Lebeaupina.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie