Na Slovensku ti za očkovanie darujú skipas či vstupenku do aquaparku. Novinku zavádza jeden región

  • Očkovaných nad 50 rokov na Liptove odmenia skipasmi a voľnými vstupenkami do akvaparkov
  • Očkovať sa bude v dvoch obchodných centrách a od budúceho týždňa po jednotlivých obciach na Liptove
Unsplash/Bruce Christianson, Unsplash/Alex Lange
  • Očkovaných nad 50 rokov na Liptove odmenia skipasmi a voľnými vstupenkami do akvaparkov
  • Očkovať sa bude v dvoch obchodných centrách a od budúceho týždňa po jednotlivých obciach na Liptove

Všetci Liptáci vo veku nad 50 rokov, ktorí sa nechajú do konca novembra zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, získajú ako formu poďakovania denný skipas do strediska Jasná alebo bezplatnú vstupenku do jedného z dvoch liptovských akvaparkov.

Motivačnú kampaň na zvýšenie zaočkovanosti obyvateľov na Liptove zastrešuje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Region Liptov.

V nákupnom centre Janssenom

Na očkovacej kampani liptovská OOCR spolupracuje s mestami, obcami a Žilinským samosprávnym krajom.

Očkovať budeme jednodávkovou vakcínou Janssen po oba víkendové dni v dvoch obchodných centrách a následne od 22. novembra po jednotlivých obciach,“ uviedla Bartková.

Okrem toho bude možné bez registrácie prísť aj na očkovanie dvojfázovou vakcínou do Liptovskej nemocnice s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši.

Ružomberok nad Liptovským Mikulášom vedie

Zatiaľ čo okres Ružomberok sa vďaka 65-percentnej zaočkovanosti obyvateľov nad 50 rokov veku už čiernej fáze v COVID automate vyhne, okresu Liptovský Mikuláš ešte niekoľko stoviek zaočkovaných k tejto hranici chýba.

„Aj preto ponúkame obyvateľom okresu Liptovský Mikuláš vo veku nad 50 rokov, ktorí sa dajú zaočkovať do konca tohto mesiaca, poďakovanie v podobe jednodňového skipasu alebo vstupenky do vodného parku. Vedci nám dali vakcínu, my vieme dať zážitok v našich horách či termáloch, tak ho ponúkame ako náš vklad do záchrany životov aj cestovného ruchu na Liptove,“ dodala Bartková.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie