Na Slovensku v piatok pribudli ďalšie desiatky ľudí nakazených koronavírusom

  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň zvýšil o 54
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 3235
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 50
AktualneSIU
  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň zvýšil o 54
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 3235
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 50

V piatok 14. augusta pribudlo 54 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Počet ľudí nakazených koronavírusom tak na Slovensku stúpol na 2 855.

Uplynulý deň urobili laboratóriá 3 235 testov, spolu doposiaľ otestovali takmer 293-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa ďalších 25 pacientov. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 969.

Ako informoval portál korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov je aktuálne 50. U 36 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojení štyria pacienti. 7-dňový kĺzavý medián má hodnotu 49.

Po piatkovom testovaní pribudlo 12 nových prípadov v okrese Bratislava, deväť v okrese Trenčín, po štyri nové prípady evidujú v okresoch Prešov a Dunajská Streda. Tri nové prípady hlásia okresy Bánovce nad Bebravou a Senec, okresy Vranov nad Topľou, Žilina, Revúca a Trnava registrujú po dva nové prípady. Po jednom novonakazenom pribudlo v okresoch Bytča, Nové Mesto nad Váhom, Žiar nad Hronom, Košice, Ilava, Pezinok, Zvolen, Čadca, Detva, Nitra a Prievidza.

Väčšina nových potvrdených prípadov je v epidemiologickej súvislosti. Ako informuje Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ), ide o kontakty už potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, podchytené ohniská nákazy, vrátane už známeho ohniska rodinných osláv v územnej pôsobnosti Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne. „Rovnako ide aj o importy zo zahraničia a identifikované sú aj sporadické prípady ochorenia COVID-19. V niektorých prípadoch ešte prebieha epidemiologické vyšetrovanie,“ doplnil ÚVZ.

Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK