Na Slovensku máme jednu zo 100 najvplyvnejších žien sveta, Zuzana Čaputová sa dostala do prestížneho rebríčka

  • V rebríčku 100 najvplyvnejších žien figuruje aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  • Obsadila 86. miesto
  • Prvenstvo získala MacKenzie Scottová
čaputová
TASR/Martin Baumann
  • V rebríčku 100 najvplyvnejších žien figuruje aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  • Obsadila 86. miesto
  • Prvenstvo získala MacKenzie Scottová

Magazín Forbes zverejnil rebríček 100 najvplyvnejších žien sveta. Umiestnila sa aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, obsadila 86. priečku. 

Najvplyvnejšou ženou sveta je podľa magazínu Forbes filantropka MacKenzie Scottová, ktorá je bývalou manželkou Jeffa Bezosa. Z trónu po 18 rokoch zosadila nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú. Na druhom mieste sa umiestnila viceprezidentka USA Kamala Harrisová, prvú trojicu uzavrela prezidentka Európskej centrálnej banky Christine Lagardová. 

Na štvrtom mieste sa umiestnila generálna riaditeľka General Motors Mary Barraová a 5. miesto si vyslúžila filantropka Melinda French Gatesová, ktorá je bývalou manželkou Billa Gatesa. 

Zastúpenie v rebríčku vplyvných žien má aj Slovensko

V rebríčku najvplyvnejších žien sa objavila aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. V rebríčku jej patrí 86. priečka. Magazín Forbes pri jej mene uvádza, že ju nazývajú „osamelým politickým hlasom v mori demagógie“ a vyzdvihujú pri nej, že jej vplyv pomohol vyvolať protesty v roku 2018, ktoré vyústili až do demisie bývalého premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica. 

Zdroj: Forbes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie