Štýlový a ekologický vianočný STROMCHECK z dielne mladých Slovákov búra všetky stereotypy

  • Pomaly prichádza ten čas, keď ľudia začnú rozmýšľať nad tým, aký vianočný strom si tento rok nastroja. Bude to ten neprirodzený umelý, ktorý im stojí v skrini, alebo voňavý živý, ktorý je však drahý a po mesiaci skončí na smetisku? Mladý slovenský pár prišiel s absolútnou novinkou, ktorá prináša hotovú vianočnú revolúciu.
full-20170719-183848
STROMCHECK
  • Pomaly prichádza ten čas, keď ľudia začnú rozmýšľať nad tým, aký vianočný strom si tento rok nastroja. Bude to ten neprirodzený umelý, ktorý im stojí v skrini, alebo voňavý živý, ktorý je však drahý a po mesiaci skončí na smetisku? Mladý slovenský pár prišiel s absolútnou novinkou, ktorá prináša hotovú vianočnú revolúciu.

Zoznám sa so Stromcheckom, štýlovým a minimalistickým vianočným stromom 21. storočia. Vyrástol vďaka skvelému nápadu Adama a Dášky Lisých, ktorí dostali počas prvých spoločných Vianoc v novom dome nápad. „S manželkou sme si takto pred rokom zariaďovali vlastnú domácnosť a práve drevo je materiál, ktorý u nás prevažuje. Blížil sa čas Vianoc a mne napadlo, že by náš stromček mohol byť netradičný a dizajnový. Chceli sme si taký kúpiť. Avšak jediného výrobcu sme našli v Austrálii,“ spomína Adam.

Nezostalo nič iné, než vyhrnúť si rukávy a vyrobiť si ten ideálny stromček podľa svojich predstáv. Tak sa Adam zatvoril v garáži a majstroval. Hoci mal len minimálne skúsenosti s prácou s drevom, pretože kedysi vyrábal skateboardové dosky, podarilo sa mu vytvoriť prvý Stromcheck. Z výsledku boli obaja nadšení, poctivo ho otestovali počas Vianoc a v tom pokojnom sviatočnom období dostali ešte jeden nápad. Prečo tento unikát nepriniesť aj do ďalších domácnosti? Veď je absolútne jedinečný, moderný a minimalistický, nič také tu predsa nie je. A biznis bol na svete!

Z Adamovych rúk postupne vychádzali ďalšie kusy ručne opracovaných Stromcheckov zo smrekového hobľovaného neošetreného dreva. „Prvé kusy som vyrábal sám. Každý jeden proces výroby bolo treba vyskúšať a zefektívniť. Teraz to za mňa robia naši zamestnanci, nakoľko výroba jedného kusu je pracná a zdĺhavá záležitosť a vo voľnom čase by som to naozaj nestíhal,“ prezradil a dodal, že každý jeden kus je originál a napriek tomu, že sú pri výrobe potrebné aj stroje, prejde piatimi pármi rúk.

Napriek tomu, že mať doma jedľu či jej umelú napodobeninu je stále tradičnou predstavou Vianoc, ekologický a udržateľný Stromcheck má oproti nim množstvo výhod. Je veľmi nadčasovým dizajnovým doplnkom, vonia drevom a rozhodne neopadáva. „Najväčšou výhodou je, že nie je na jedno použitie a neskončí po Vianociach na smetisku. Pri správnom používaní vydrží roky. Benefitom je aj celková jednoduchosť. Rozloženie a zloženie trvá len pár minút a zvládnu ho aj tí najmenší,“ vymenoval ďalej Adam.

Na Slovensku ide samozrejme o úplnú novinku a ľudia tak na takúto náhradu za ich borovicu, jedľu či umelotinu reagujú rôzne. „Veľmi nás však teší, aký veľký záujem prejavujú. Najmä tí mladší, štýlovejší ľudia. Stromcheck nechce byť nanútený produkt a vôbec nemá v úmysle nabúravať tradície zelených vianočných stromčekov. Je to vec vkusu,“ dodal Adam a prezradil nám, že Stromchecky už posielajú do celého sveta. Budú tak skrášľovať Vianoce ľuďom v Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Švajčiarsku, Veľkej Británii či dokonca USA!

Ak stále váhaš nad vianočným stromčekom a táto moderná alternatíva zo Slovenska ťa oslovila, zalov v ich e-shope a vyčaruj si nadčasové Vianoce. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech