Na Slovensku vytvorila tatérsky raj. Barbore do biznisu stačilo vliať len pár tisíc eur

  • Boďa je pre tatérsku komunitu už skutočne známe meno
  • V Trenčíne vybudovala skvelú komunitu tatérov
  • Okrem tetovacieho štúdia však navrhuje aj oblečenie
Boďa
Na pravo Boďa, Boďa, Dest
  • Boďa je pre tatérsku komunitu už skutočne známe meno
  • V Trenčíne vybudovala skvelú komunitu tatérov
  • Okrem tetovacieho štúdia však navrhuje aj oblečenie

Barbora Mráziková je známa skôr pod prezývkou Boďa. Ľudia do jej tetovacieho štúdia chodia z celého Slovenska. Okrem umenia, ktoré vytvára na ľudskej pokožke, môžeš vidieť jej kúsky aj bez bolesti. Stojí totiž za dizajnérskymi kúskami značky WxB, ktorej je súčasťou.

Spolu s jej značkou oblečenia spolupracuje aj so značkou KFIT, ktorá sa venuje tvorbe ženských legín a športového oblečenia. Ak máš pocit, že je toho strašne veľa, tak ešte stále nekončíme. Jej štvrtý biznis sa zaoberá rôznymi ručne vytvorenými doplnkami pre tých najmenších. 

Práca v bare už nebola pre ňu

Boďa mala k umeniu a tvoreniu blízko už od mladosti. Podľa toho si vybrala aj strednú umeleckú školu. Následne však prišiel rad na vysokú školu. V tomto prípade uprednostnila Boďa zahraničie pred domácimi vysokými školami. Jej kroky smerovali do Zlína na univerzitu Tomáša Baťu. 

„Študovala som výtvarníctvo na SUŠ TN a potom 3D dizajn na UTB Zlín, ale to som nedokončila, takže sa to neráta,“ hovorí so smiechom.

„Moja prvá investícia na podnikanie v roku 2014 bolo 7 000 eur, vtedy svinsky veľa, pre mňa teda. Mala som našetrené a čiastočne som si požiadala o príspevok z EÚ, mám pocit, že to bolo až 1 700 eur. Vybaviť taký príspevok bolo úplne martýrium.“

Tetovala úplne všetko

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá