Na startup nie je nikdy neskoro!

  • Ste už pristarí na založenie startupu? Alebo nebodaj primladí? Hlúposť! Niečo ako ideálny vek neexistuje. Pozrite si našu infografiku o tom, kedy je ten správny čas na založenie startupu.
image_1395961207.jpeg
  • Ste už pristarí na založenie startupu? Alebo nebodaj primladí? Hlúposť! Niečo ako ideálny vek neexistuje. Pozrite si našu infografiku o tom, kedy je ten správny čas na založenie startupu.

 

Mladosť ako klúč k úspechu? Môže sa vám zdať, že Silicon Valley uprednostňuje hlavne mladých ľudí v divných tričkách popísaných rôznymi múdrymi geekovskými textami. Ono sa vám to ani vlastne nezdá, ono to tak naozaj je. Po prečítaní pár článkov v New York Times som nadobudol pocit, že najoblúbenejším hobby startupistov vo Valley je predčasne sa vykašlať na školu a ísť makať na svojom životnom sne. Do tejto kategórie určite patria tie najznámejšie mená ako Gates, Jobs, Zuckerberg a ďalší.

Tak kedy je teda ten správny čas na začatie? 20 rokov? 25 či 30?

Známy newyorský investor a spoluzakladateľ Union Square Ventures (TwitterTumblrFoursquareZynga, Kickstarter,…) Fred Wilson napísal na svojom blogu, že by zafinancoval hocikoho a v akomkoľvek veku, ak by sa mu jeho nápad pozdával. Zároveň dodal, že u niektorých VC naozaj platí nepísané pravidlo, podľa ktorého ponúkajú financovanie iba startupom s mladými zakladateľmi.

Paradoxne, veľa úspešných startupistov začalo už v pokročilejšom veku a nemali problém stať sa lídrami v rôznych oblastiach biznisu. Pozrite si, aké známe osobnosti začali startupovať v zrelom veku. Niektorých budete určite poznať, to vám garantujem. Viac napovie infografika:

 Too late to start

 Nie je žiadnym tajomstvom, že ľudí po 35-ke vo Valley berú akoby boli „za zenitom“. Najnovšie štúdie však ukázali okrem iných aj dva zaujímavé fakty, a to:

– priemerný zakladateľ technologickej spoločnosti v USA má priemerne 39 rokov  

– 92% z nich má ukončených minimálne bachelor degree na vysokej škole, 32% má mastera 

 Už iba tieto dva fakty musia viac-menej rúcať dogmu o skorom alebo neskorom veku. Je síce pravda, že mladosť má svoje výhody vo forme „pokus-omyl“ prístupu, človek môže viacej riskovať, má ešte odhodlanie a energiu niečomu sa oddať naplno a podobne. Vyšší vek však prináša iné výhody ako rozvahu, skúsenosti, pokoru a rozhľad. Pointa tohto článku  je jediná – vhodný čas na založenie startupu a celkovo podnikania nebude nikdy lepší, ako práve teraz

 

 

Zdroj: avc.com, fundersandfounders.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech