Na svete je nový rebríček najlepšie zarábajúcich futbalistov sveta. Na čele je prekvapenie

  • Na čele rebríčka najlepšie zarábajúcich futbalistov planéty tento rok nastala menšia zmena
  • Lionel Messi, aktuálne hráč FC Barcelony, predbehol minuloročným zárobkom Cristiana Ronalda
futbalisti
Wikimedia
  • Na čele rebríčka najlepšie zarábajúcich futbalistov planéty tento rok nastala menšia zmena
  • Lionel Messi, aktuálne hráč FC Barcelony, predbehol minuloročným zárobkom Cristiana Ronalda

To, že do tohtoročného prestížneho rebríčka najbohatších ľudí planéty podľa Forbes sa vyšplhali aj dvaja Slováci (ak nepočítame aj súčasného českého premiéra Andreja Babiša), už určite z našich článkov vieš. Aj to, že novým titulom najmladšej miliardárky sa môže popýšiť hviezda reality šou a majiteľka vlastnej kozmetickej značky, Kylie Jenner, ktorá zosadila z tohto trónu Marka Zuckerberga (viac čítaj TU). Na svete je však ďalší zaujímavý rebríček, vďaka ktorému tentokrát zavítame do sveta športu. Rozdávali sa pomyselné ocenenia najlepšie zarábajúcim futbalovým hráčom za minulý rok.

Prestížny magazín France Football každoročne predstavuje tých najúspešnejších a do celkových výsledkov nezarátava len klasický plat od tímu, v ktorom pôsobia, ale aj predpokladané príjmy z reklamy, ktoré veľakrát predstavujú naozaj zaujímavé čísla.

Za posledný rok si najviac na účet podľa zistení magazínu pripísal Lionel Messi, a to presne 130 miliónov dolárov. 113 miliónov zarobil Cristiano Ronaldo, tretí skončil Nemyar a jeho 91,5 zarobených miliónov. Do TOP 20 sa dostali aj mená ako Gareth Bale, Andrés Iniesta, Luis Souarez, ale aj Kylian Mbappé či Sergio Ramos.

Rebríček nástroja Hopperhq sústreďuje pod sebou množstvo zaujímavostí z prostredia Instagramu. Podľa neho si však za reklamu vďaka tejto sociálnej sieti môže Ronaldo vypýtať omnoho viac než Messi.

V čase, kedy Hopperhq spracovával informácie z roku 2018, mal Ronaldo na svojom účte 130 miliónov fanúšikov a predpokladaná cena za jeden reklamný post sa tak vyšplhala na približne 750-tisíc dolárov. Dnes má však už 160-miliónov fanúšikov, a teda napríklad aj cena za fotografiu so značkovými teniskami bude zrejme vyššia.V Instagram Rich Liste minulého roku sa tak umiestnil na treťom mieste za dnes už spomínanou Kylie Jenner a hereckou a speváckou hviezdou Selenou Gomez.

Jeho kolega Lionel Messi podľa hopperu však figuruje v rebríčku až na 9. mieste, dokonca ešte za Neymarom. Vďaka tomu že je tvárou značky Adidas, spolupracuje s hviezdnym Cirque du Soleil či Sirin Labs, si za jeden sponzorovaný post môže na svoj účet pripísať aj pol milióna dolárov. V čase vytvárania rebríčka mal na svojom Instagrame 105 miliónov fanúšikov z celého sveta, dnes je to už o 8 miliónov viac.

View this post on Instagram

Mi mundo ⚽️ @adidasfootball

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Zdroj: Hopper, Twitter, Fox Sport Asia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK