Na túto aplikáciu čakám dlhé roky: Konečne som našiel svojmu zaprášenému iPadu využitie!

  • Aplikácia, o ktorú sa postarali bývalí zamestnanci Apple, spraví z ktoréhokoľvek iPadu druhý monitor pre Mac.
image_1444910690.jpeg
  • Aplikácia, o ktorú sa postarali bývalí zamestnanci Apple, spraví z ktoréhokoľvek iPadu druhý monitor pre Mac.

 

Mnoho majiteľov počítačov od Apple vlastní aj iPad a teraz môžu vďaka aplikácií používať obe zariadenia efektívne naraz. Nie je to síce žiadna novinka, no ak si to niekedy skúšal s inou aplikácou, vieš, kde je problém. Systém ako taký funguje, no cez Wi-Fi to jednoducho nie je ono. Celé to je pomalé, laguje to a je to všeobecne otravné.

 

 

Aplikácia Duet Display sa s týmto problémom vysporiadala veľmi elegantne. Na prepojenie počítača a tabletu použíješ štandardný nabíjací kábel pre iPad. Aplikácia stojí na tablet 15 dolárov a po pripojení k Macu sa softvér na počítač stiahne automaticky a zadarmo. iPad sa potom prepne na druhý monitor a OS X ho rozpozná ako bežný externý displej.

 

Tvorcovia Duet Display tvrdia, že pri takomto riešení lagy jednoducho neexistujú. Otestoval som teda, či je to pravda. Je aj nie je…

Vybral som svoj zaprášený iPad a napojil ho na svoj Macbook. Všetko fungovalo relatívne spoľahlivo, zaznamenal som však problémy pri prehrávaní videa na Youtube. Aby som bol fér, dialo sa to len na začiatku videa.

 

 

Za to som objavil ale celú radu výhod. Mať druhý monitor je jednoducho super, dotykové ovládanie funguje na iPade ďalej, čo dáva práci nové možnosti a v neposlednom rade som si užil Retina Display, ktorý Macbook Air nemá. Možnosti Retiny však máš možnosť v nastaveniach vypnúť a to nie náhodou – spotreba batérie je dramaticky vyššia. Táto možnosť sa hodí, ak nemáš zariadenia práve pripojené k sieti. Tiež si pre úsporu batérie možeš vybrať frame rate 30/60 fps.

 

 

Toto riešenie funguje aj na tvojom iPhone, ťažko však pomýšľať na to, či by bolo na mini displeji využiteľné. iPad je na to ako stvorený a po tom, čo Apple zväčšil displeje na iPhone, mnoho z nich zostalo nevyužitých. Konečne teda vieš, čo s ním!

 

Výhody:

Skvelý výkon

Dotykový displej

Kompabilita s OS X

 

Nevýhody:

Potrebný kábel

Nemožnosť nabíjať iPad, kým je pripojený

 

zdroj: zdnet.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech