Toto sú najkrajšie ostrovy na svete. Každý je výnimočný niečím iným, no všetky ti vyrazia dych

  • Dovolenka na ostrove nikdy nie je zlý nápad
  • Máme pre teba zoznam najkrajších ostrovov sveta
  • Niektoré majú nádherné pláže, iné dýchajú kultúrou
dovolenka na ostrove
  • Dovolenka na ostrove nikdy nie je zlý nápad
  • Máme pre teba zoznam najkrajších ostrovov sveta
  • Niektoré majú nádherné pláže, iné dýchajú kultúrou

Leto je v plnom prúde a spolu s ním ožil aj cestovný ruch. Mnoho ľudí má už dovolenku za sebou, no sú tu určite aj takí, ktorí sa do zahraničia ešte len chystajú.

Ak si sa ešte nerozhodol, kde si toto leto poriadne oddýchneš, máme pre teba riešenie. Máme pre teba rebríček 10 ostrovov naprieč celým svetom, ktoré ti rozhodne majú čo ponúknuť.

Nájdeš medzi nimi klasické dovolenkové ostrovy s perfektnými plážami, ale aj také, na ktorých si síce neužiješ pieskovú pláž a drink v ruke, za to ti ale ponúknu nádherné scenérie.

1. Côn Son‘, Vietnam

Tento ostrov je tiež známy tiež ako Côn Lôn. Je to najväčší ostrov na súostroví, kde sa nachádza dokopy 16 ostrovov, pričom celková rozloha tohto ostrova dosahuje 51,52 km2.

Ako uvádza Vietnam Online, najrýchlejšie sa sem dostaneš lietadlom z Hanoja, Hai Phongu, Vinhu alebo Can Tho. Priemerný čas letu sú 2 hodiny. Ak máš cestovania lietadlom dosť, možná je aj doprava loďou.

Najlepší čas na návštevu ostrova je od marca do septembra. V tomto období tu je príjemnejšie počasie, slabší dážď a užiješ si tu aj kúsok slnka. Navyše, more je v tomto období celkom pokojné, vďaka čomu môžeš preskúmať tajomstvá, ktoré ti ponúka.

To, čo robí tento ostrov jedným z najlepších, je zlatý piesok a zafírové more. Okrem toho si na ostrove užiješ široké spektrum aktivít. Prídu si tu na svoje milovníci histórie v podobe starých väzníc a chrámov, ale aj športovo zdatní ľudia. Tí sa môžu vydať na cestu na najvyššiu horu ostrova – Thanh Gia.

najlepšie ostrovy sveta zahraničie cestovanie dovolenka
zdroj: Vietnam-Guide

2. Mallorca, Španielsko

Tento ostrov je pre Slovákov často vyhľadávaným miestom. Nájdeš tu totiž všetko, čo potrebuješ na strávenie príjemnej dovolenky. S dĺžkou 110 km a šírkou 70 km je najväčším ostrovom Baleárskych ostrovov.

Je to ostrov veľkého prírodného bohatstva s 870 000 obyvateľmi, ktorí sa tešia najvyššej úrovni disponibilného príjmu na obyvateľa v Španielsku, uvádza The Travel Magazine.

Užiješ si tu nedotknuté pláže a plne zariadené hotely. Ak máš rád nočný život, v hlavnom meste Palma si máš z čoho vyberať. Ak by si oddych na pláži s drinkom v ruke rád vymenil za niečo aktívnejšie, môžeš sa vybrať na cestu skalnatými pohoriami, ktoré sú pokryté borovicami.

Okrem toho sa ti tu ponúkajú scenérie polí, na ktorých miestni pestujú citrusy. Milovníci histórie môžu nové informácie načerpať v uliciach, kde si pozrieš architektúru historických budov.

najlepšie ostrovy sveta zahraničie cestovanie dovolenka
zdroj: Unsplash/Yves Alarie

3. Chiloe, Chile

Ostrov Chiloe je druhým najväčším ostrovom v Južnej Amerike s bohatou scenériou a kurióznymi farebnými domami, ktoré sú postavené na stĺpoch nad vodou. Okrem toho si tu užiješ pohľad na farebné drevené kostolíky.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Big 7 Travel, Vietnam Online, The Travel Magazine, Chile, Greeka, Saint Lucia, Visit Sweden, Caribbean Islands, Forbes, Discover Puerto Rico, Visit Koh Rong

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá