Na voľbách zarobili stávkové kancelárie aj tipéri. Aká bola najvyššia výhra?

  • Napríklad tipér v spoločnosti Fortuna vsadil tisíc a vyhral 16-tisíc eur
  • Tipsport uvádza, že až v štyroch z piatich najtipovanejších príležitostí sa tentoraz tipéri nečakane pomýlili
BeFunky-collage
TASR
  • Napríklad tipér v spoločnosti Fortuna vsadil tisíc a vyhral 16-tisíc eur
  • Tipsport uvádza, že až v štyroch z piatich najtipovanejších príležitostí sa tentoraz tipéri nečakane pomýlili

Úspech hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v sobotňajších parlamentných voľbách priniesol stávkarovi výhru 21-tisíc eur. Ako ďalej agentúru SITA informoval hlavný bookmaker spoločnosti Niké Richard Slušný, dotyčný ešte niekoľko týždňov pred voľbami veril hnutiu Igora Matoviča, že získa viac ako 6,5 percent hlasov.

„Na túto možnosť neváhal vložiť 15-tisíc eur. Pri kurze 1,4 tak zarobil 21-tisíc eur,“ povedal Slušný. Iný tipér podľa neho mesiac pred voľbami, kedy OĽaNO bolo v prieskumoch v úzadí, očakával ich triumf a to ešte s kurzom 22. „Pri vklade 200 eur mu tak na jeho konto pribudlo 4 400 eur,“ uviedol Slušný.

Čítaj viac TU>>Najbohatší ľudia sveta prišli o stovky miliárd dolárov. Môže za to koronavírus

Výhry sa pohybovali v desiatkach tisícoch eur

Napríklad tipér v spoločnosti Fortuna však dosiahol ešte vyšší zisk. Na začiatku februára sa rozhodol staviť tisíc eur na OĽaNO a vďaka kurzu 16, ktorý v tej dobe bol na jednej z najvyšších hodnôt, vyhral 16-tisíc eur. Ako vyplýva zo štatistík, ktoré nám poskytla spoločnosť Fortuna, viacerí používatelia stavili tisíce eur aj na úspech Harabinovej strany Vlasť či víťazstvo Smeru alebo Kotlebu.

Potvrdil to aj vedúci bookmakerov spoločnosti Tipsport Pavol Boško, podľa ktorého voľby priniesli aj niekoľko prekvapivých výsledkov. „Až v štyroch z piatich najtipovanejších príležitostí sa tentoraz tipéri nečakane pomýlili. Mysleli si napríklad, že Smer-SD vyhrá voľby, predpovedali tiež vstup strany Vlasť do parlamentu, alebo umiestnenie ĽSNS v najlepšej dvojke či trojke,“ povedal.

zdroj: TASR

Na možnosť, že Smer-SD vyhrá voľby, prijala spoločnosť stávky v hodnote 211-tisíc eur. Najvyššia konkrétna stávka v hodnote 10-tisíc eur bola pritom na to, že hnutie OĽaNO sa vo voľbách neumiestni do tretieho miesta.

Voľby podľa Boška ukázali, že prieskumy verejnej mienky a aj exit polly sa môžu občas mýliť. „Treba zdôrazniť, že bookmakeri, aj napriek vysokým náberom na úspech strany Vlasť, držali vyšší kurz, nakoľko boli presvedčení, že Harabinovci nebudú úspešní,“ doplnil. Boško dodal, že najvyššiu čistú výhru v súvislosti s triumfom OĽaNO predstavuje stávka v hodnote 100 eur v kurze 36:1, čo predstavuje výhru 3 600 eur.

Zdroje: SITA, Fortuna

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech